Autor textu: Archív
20.05.2014

INFOštvorec zabodoval v súťaži Môj nápad pre región

Obchodnú akadémiu Prievidza reprezentovali dve práce žiakov 2.B.

Prievidza 20. mája (SkolskyServis.sk) - Firma S&T Varias s.r.o. Žilina 16. mája poskytla svoje krásne priestory na krajskú súťaž „Môj nápad pre región“ v rámci programov Junior Achievement, n.o. v projektovej časti Podnikanie v cestovnom ruchu. Súťažili žiaci z Námestova, Žiliny, Holíča, Martina, Považskej Bystrice, Prievidze.

Našu Obchodnú akadémiu Prievidza reprezentovali dve práce žiakov 2.B.

Marek Chalmovský s prácou „Horná Nitra z kresla" /3D projekcie v cestovnom ruchu/.

Pokračoval v práci Dávida Trnika, bývalého študenta školy, dnes študenta VŠ v Brne. „V mojej práci som naviazal na prácu Dávida. Jej obsahom sú 3D projekcie objektov cestovného ruchu hornej Nitry spracované v programe SketchUP. Sú vložené do mapy. Mapu si môžete pozrieť mobilným telefónom alebo tabletom a naša projekcia sa vám začne „predvádzať“ v 3D projekcii. Porotu projekt zaujal, no nepostúpil som,“ povedal Marek Chalmovský.

Kristína Ištvániková súťažila s projektom "INFOštvorec" /QR kód v cestovnom ruchu/

. „Môj projekt „INFOštvorec“ je čiastková časť projektu našej triedy pod názvom „ouRegion“, s ktorým sme boli na veľtrhu cestovného ruchu Vitajte v našom regióne, tiež v Žiline. Keďže tam sme neuspeli, o to viac ma teší môj úspech. V projekte som pripravila materiály pre obce s použitím QR kódu. Ja som ho aplikovala na erby obcí a tiež poukazujem na využitie QR kódu - INFOštvorca v cestovnom ruchu.

V Žiline súťažilo desať prác a Kristína získala bezkonkurenčne 1. miesto a postúpila na celoslovenskú súťaž. V elitnej skupine 12 víťazných prác z krajských kôl /Banská Bystrica, Prešov, Trenčín, Žilina/ bude bojovať o prvenstvá v Banskej Bystrici v júni.

Stanislav Malega, konzultant projektov Obchodná akadémia Prievidza

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131