Autor textu: Archív
22.01.2013

Projekt Poznaj Staré Mesto pokračuje aj v tomto roku

Školáci aj široká verejnosť tak budú môcť opäť počas náučných prechádzok spoznávať skryté zákutia hlavného mesta či vypočuť si rôzne prednášky a zúčastniť sa na kvízoch o histórii Bratislavy.

Bratislava 22. januára (TASR)

Bratislavský projekt Poznaj Staré Mesto bude pokračovať aj v roku 2013. Školáci aj široká verejnosť tak budú môcť opäť počas náučných prechádzok spoznávať skryté zákutia hlavného mesta či vypočuť si rôzne prednášky a zúčastniť sa na kvízoch o histórii Bratislavy.

"Od februára spúšťame oficiálne druhý ročník projektu prednáškou s historikom Vladimírom Tomčíkom o bratislavských báloch a ich histórii," priblížila starostka Starého Mesta Tatiana Rosová.

Prednáška sa uskutoční v stredu 6. februára o 17.00 h v Staromestskej sieni na Vajanského nábreží.

Na jar budú pokračovať aj prehliadky mesta so sprievodkyňou Helenou Navrátilovou.

"Hoci bežne prehliadky absolvujú turisti, tie naše sú určené najmä Bratislavčanom, pretože často o meste, v ktorom žijeme, vieme len veľmi málo," dodala starostka.

Pátrať po histórii budú opäť žiaci zo staromestských základných škôl z prvého aj druhého stupňa. Staré

Mesto sa rozhodlo spolupracovať s autorom náučného projektu pre deti Ľubomírom Okruhlicom.

Projekt, ktorý vymyslel na základe skúseností školákov z Holandska, inšpiruje k pátraniu detí v teréne po historických stopách a výsledkom je séria indícií vedúcich k rozlúšteniu zadanej úlohy.

V uplynulom roku absolvovala prednášky a bezplatné prehliadky približne tisícka účastníkov. Do projektu Poznaj Staré Mesto sa zapojilo aj vyše 640 detí zo staromestských škôl. "Opakovane absolvovali vlastivedné prednášky so sprievodcami, vrátane výletu vláčikom. V škole zas dostali za úlohu spoznať na starej fotografii niektoré z námestí starého Prešporka a pripraviť o ňom referát, či nakresliť ho," opísala Rosová.

Koncom roka zástupcovia štvrtákov a piatakov ukázali svoje vedomosti o Starom Meste v televíznom kvíze.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň čokolády
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131