Autor textu: Archív
22.01.2013

eRko je 17. člen medzinárodnej aliancie rozvojových organizácii CIDSE

Členovia CIDSE podporujú rozvojové projekty v 120 krajinách sveta

Lisabon/Bratislava 22. január (TASR)

Riaditelia členských organizácií CIDSE rozhodliv pondelok 21. januára o prijatí eRka - Hnutia kresťanských spoločenstiev detí za sedemnásteho člena tejto medzinárodnej aliancie. Tohoročné stretnutie riaditeľov členských organizácií CIDSE sa koná v dňoch 20. až 22. januára v Cascais v Portugalsku.

Prezident CIDSE Chris Bain, povedal: "Vstupom eRka CIDSE posilňuje svoje vzťahy so Strednou a Východnou Európou, regiónom so vzrastajúcim významom pri vytváraní rozhodnutí v EU a tiež nastupujúcim aktérom v medzinárodnom rozvoji. Vítame eRko medzi nami a veríme, že bude živým prínosom pri úsilí našich organizácií o globálnu spravodlivosť.”

Členovia CIDSE realizujú svoju pomoc v 120 krajinách sveta. Spolupracujú v úsilí odstraňovania chudoby

Táto medzinárodná aliancia katolíckych rozvojových organizácii vznikla v roku 1967.

V roku 1995 zorganizovalo eRko po prvýkrát vianočnú kolednícku kampaň na podporu rozvojových projektov v subsaharskej Afrike pod názvom Dobrá novina.

Dobrá novina sa postupne stala najväčšou slovenskou pravidelnou verejnou zbierkou na podporu rozvojových projektov.

eRko počas 17 rokov podporilo rozvojové projekty partnerských miestnych organizácií v Keni, Južnom Sudáne, Ugande, Etiópii a jednotlivo aj v ďalších afrických krajinách vo výške 6,8 mil. EUR. eRko bolo jedným zo zakladajúcich členov Platformy mimovládnych rozvojových organizácií, má skúsenosti s rozvojovým vzdelávaním a vysielaním dobrovoľníkov do projektov v Afrike.

“Tešíme sa na spoluprácu s profesionálnymi rozvojovými organizáciami, členmi CIDSE pri spoločnej snahe o budovanie spravodlivejšieho sveta. Budeme môcť čerpať z ich dlhoročnej skúsenosti pri realizácii slovenskej pomoci, ako aj pri obhajovaní záujmov ľudí v rozvojových krajinách. Radi prispejeme svojím pohľadom, a tiež ochotou tisícov slovenských dobrovoľníkov ku spoločnému hlasu CIDSE pri hľadaní odpovedí na globálne problémy, uviedol Marián Čaučík, riaditeľ rozvojového programu eRka.

Riaditelia CIDSE počas zasadnutia riešili okrem iného aj otázku pokračujúcej rozvojovej stratégie, ktorá by mala po roku 2015 nahradiť dnešný rámec Miléniových rozvojových cieľov.

: (Belgicko), (Anglicko a Wales), (Francúzsko), (USA), (Holandsko), (Kanada), (Belgicko), (Slovensko), (Švajčiarsko), (Portugalsko), (Taliansko), (Luxembursko), (Rakúsko), (Španielsko), (Nemecko), (Škótsko), (Írsko)

TASR informoval Juraj Králik z eRko

Na ZŠ Komenského v Trebišove testovali 91 piatakov

November 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-

Prehľad udalostí:

· TK Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE a chemickej spoločnosti BASF pri príležitosti predstavenia vedeckého programu Chemgeneration určeného pre študentov stredných škôl Košice, UVP Technicom, hlavná budova TUKE, Letná 9, 10.00
· Medzinárodný deň bez fajčenia
· Svetový deň absurdít
· Medzinárodný deň modlitieb za prenasledovanú cirkev
· Deň spriemyselnenia Afriky
· Svetový deň detí (UNESCO)
· Medzinárodný deň geografických informačných systémov
· Uskutoční sa testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ na všetkých ZŠ SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 308