Autor textu: Archív
06.09.2014

SPŠE Prešov je členom IT VALLEY – SAP ACADEMY

Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Prešov sa ako prvá stredná škola v našom regióne stala členom IT VALLEY – SAP ACADEMY.

Prešov 6. septembra (SkolskyServis.sk)

Združenie Košice IT Valley spolu so svojimi zakladajúcimi členmi a ďalšími IT spoločnosťami a za významnej podpory spoločnosti SAP nadviazali na veľmi úspešné projekty vzdelávania v oblasti ICT a vytvárania nových pracovných miest v ICT sektore z minulých rokov. Podpísaním memoranda o porozumení a spolupráci v kongresovom centre najväčšej IT firmy regiónu T-Systems Slovakia, ktorého signatári sú Košice – IT Valley a SAP, Slovensko oficiálne spustilo dlhodobý vzdelávací projekt SAP AKADÉMIA.

SPŠE v Prešove sa ako jediná stredná škola v našom regióne stala súčasťou IT VALLEY – SAP ACADEMY.

Dňa 01. 07. 2014 sa vyučujúce odborných ekonomických predmetov (Ing. Ljuba Krišová, Ing. Vladimíra Pastirová) zúčastnili prvého veľkého školenia SAP ACADEMY – SAP Overview. Postupne budú prechádzať školeniami v jednotlivých moduloch, aby mohli adekvátnym a odborným spôsobom zakomponovať a viesť výučbu SAP v odborných ekonomických predmetoch odboru TIS, ELE a IST na požadovanej úrovni a umožniť tak študentom školy získať vedomosti a zručnosti v ovládaní popredného svetového softvéru na súčasnom trhu a umožniť tak žiakom možnosť získavania certifikátov v danej oblasti.

Jeho realizáciou vo výchovno-vzdelávacom procese vytvorí škola potenciál a možnosť pre študentov uplatniť sa v praxi.

Košický a prešovský región v strednodobom horizonte vytvorí 900 – 1200 nových pracovných miest v oblasti podpory systému SAP (od administrácie, cez vývoj v ABAP-e, návrh business procesov, implementáciu a podporu jednotlivých modulov systému až po tzv. super užívateľov pre jednotlivé moduly systému pracujúcich v tzv. „Shared Servis Centrách“). Tieto nové pracovné miesta by mohli vzniknúť vo viacerých spoločnostiach združených v Košice IT Valley a ďalších spoločnostiach plánujúcich využiť ohromný tvorivý potenciál študentov SPŠE.

Spoločnosť SAP (NYSE:SAP) je popredný dodávateľ podnikových softvérových aplikácií, pomáha iným spoločnostiam dosahovať vyššiu úroveň bez ohľadu na ich veľkosť či odvetvie, v ktorom pôsobia.

Ako uznávaný líder vo svojom odvetví má spoločnosť SAP (skratka z anglického „Systems, Applications, and Products in Data Processing“) bohaté skúsenosti s inováciou a rozvojom. V súčasnosti má spoločnosť SAP svoje pobočky vo viac ako 130 krajinách po celom svete. Aplikácie a služby SAP umožňujú prosperovať, pružne reagovať a neustále sa rozvíjať viac ako 12.000.000 zákazníkom z celého sveta. Spoločnosť SAP pôsobí na Slovensku v rôznych formách od roku 1992 (založená v roku 1972) poskytuje plnú regionálnu podporu pri zavádzaní a prevádzke riešení SAP v slovenskom prostredí.

Riešenia SAP sú plne lokalizované pre slovenské jazykové a legislatívne prostredia.

Spoločnosť SAP umožňuje používateľom aj organizáciám účinnejšie spolupracovať a efektívnejšie využívať podnikové informácie a pomáha im tak udržať si náskok pred konkurenciou.

Ing. Vladimíra Pastirová

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131