Autor textu: Archív
12.09.2014

Členstvo v klube Mladá elita udelili aj žiakom SPŠE v Prešove

Ocenenie si odniesli Michaela Obročníková, Martin Sekera, Marek Gogoľ a jedno ocenenie pripadlo aj pedagógovi Ing. Jozefovi Macejovi.

Prešov 12. septembra (SkolskyServis.sk) - Príbeh Slováka Michala Bosáka, ktorého podpis figuruje na amerických bankovkách, je možno známy, no málokto vie, že táto osobnosť amerického bankovníctva pochádza od Svidníka z obce Okrúhle. Bosák ako 17-ročný odišiel hľadať šťastie do Ameriky s jedným dolárom vo vrecku.

Vďaka svojej pracovitosti, šikovnosti a vytrvalosti dokázal to, čomu sa hovorí americký sen.

Nie je veľa Slovákov, ktorí sa môžu pochváliť tým, že hýbali americkou ekonomikou, no jemu sa to podarilo. V roku 1976 bol zaradený medzi štrnásť najvýznamnejších Slovákov v amerických dejinách. Jeho príbeh je veľkou motiváciou a inšpiráciou pre mnohých. Je príkladom toho, že sny sa stávajú skutočnosťou. Spoločnosť, ktorá nesie jeho meno, dáva šancu mladým ľuďom, pričom sa venuje organizovaniu programov pre študentov, medzi ktoré patrí aj program Mladá elita.

Dňa 4. septembra 2014 sa v priestoroch Bosákovho domu v Prešove konal pri príležitosti 145. výročia narodenia tohto významného filantropa a bankára - Michala Bosáka, záverečný ceremoniál vyhlásenia výsledkov medzinárodnej súťaže „Perokresba školy Michala Bosáka 2013/2014“, ktorý bol spojený s ocenením talentovaných žiakov a učiteľov základných a stredných škôl z Prešova.

Pri tejto príležitosti bolo udelené členstvo v klube Mladá elita aj žiakom našej školy, Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove. Ocenenie si odniesli žiaci druhých ročníkov, a to: Michaela Obročníková, Martin Sekera, Marek Gogoľ a jedno milé ocenenie pripadlo aj nášmu mladému kolegovi a perspektívnemu pedagógovi, Ing. Jozefovi Macejovi. O

tom, že máme na škole naozaj šikovných žiakov svedčí aj to, že žiak Marek Gogoľ výrazne pomohol svojimi programátorskými schopnosťami pri propagácii projektu Mladá elita, a to tvorbou webstránky mladaelita.eu.

Veríme, že členstvo našich žiakov v klube Mladá elita Prešova pod záštitou Spoločnosti Michala Bosáka bude prínosom pre našu školu a že naši žiaci budú môcť priložiť ruku k dielu pri realizácii rôznych kreatívnych projektov.

Ing. Jozef Macej a Mgr. Jana Pavlišaková

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131