Autor textu: Archív
03.11.2014

Čo si myslím o drogách

Našťastie nemám a nechcem mať žiadne skúsenosti s drogami, ale myslím si ...

Bratislava 3. novembra (SkolskyServis.sk) - Mnohí ľudia, čo majú často krát normálne životy sa zapletú do drog a odtiaľ sa nedá len tak ľahko vrátiť späť. Do drog sa často zapletú aj bohatí a inteligentní ľudia, častokrát sú slávni napr. speváci či herci, ktorí fetujú, pijú a užívajú drogy.

Mnohí ľudia sa zamýšľajú prečo to robia, keď majú taký skvelý život.

Čítala som, že ročne jej podľahne len v EÚ niekoľko tisíc mladých ľudí, ktorí sa len z vlastnej hlúposti a chorej zvedavosti dostanú k droge väčšinou len cez svojich kamarátov. Boli to skutoční kamaráti, keď ich priviedli k droge? Vedeli vôbec s čím sa to chcú zahrávať a aké to môže mať dôsledky?

My sme mali na škole prednášku a tam som sa dozvedela viac ako na internete.

Hovorili nám o rôznych prípadoch dospelých, či maloletých detí, ktorí brali alebo berú drogy. Okrem toho nám rozprávali aj o slabších drogách alebo o návykových látkach ako sú napr. káva. Veľká časť prednášky bola venovaná droge ľudovo povedané krokodíl alebo inak desomorfín. Táto droga ma nízku cenu a preto je ľahko dostupná. Taktiež nám hovorili, že je veľmi rýchlo návyková a po prepadnutí závislosti ľudia "hnijú" zaživa - na tele sa objavia zle sa hojace rany. Ľudia čo sú drogovo závislí zväčša nežijú dlhšie ako jeden a pol roka od získania návyku. Bolo nám oznámené aj to, že prudko sa zvyšuje percento závislých na desomorfíne z celkového počtu drogovo závislých. Na záver nám povedali, že táto droga sa začala šíriť z Ruska do strednej a západnej Európy.

Po tejto prednáške som si uvedomila, že máme len jeden život a o svoje zdravie sa musíme starať.

Sára Blahová, Spojená škola Tilgnerova Bratislava

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131