Autor textu: Archív
10.02.2013

Čínsky hovoriaci svet sa obáva, že rok hada bude ako uštipnutie

Znamenie draka v 12-ročnom cykle čínskeho zverokruhu vystrieda jeden z najodpudzujúcejších živočíchov na svete - had.

Tchaj

pej 10. februára (TASR) - Čínsky hovoriaci svet vstúpi dnes do roku vodného hada. Znamenie draka v 12-ročnom cykle čínskeho zverokruhu vystrieda jeden z najodpudzujúcejších živočíchov na svete. Povesť hada je možno nezaslúžená, ale posledné dva roky pod týmto znamením nemali dobrý priebeh: v roku 2001 sa 11. septembra stali teroristické útoky a v roku 1989 čínske bezpečnostné sily krvavo potlačili prodemokratické protesty na Námestí nebeského pokoja (Tchien-an-men) v Pekingu.

Rok Hada je nešťastný aj pre niektorých predavačov suvenírov a zrejme bude menej rušný i pre pôrodníkov. Termíny si totiž u nich dohovára menej prípadných rodičov. Astrológovia však tvrdia, že vidia aj niektoré dobré signály udalostí, ktoré ľudí čakajú v roku 2013.

Ľuďom, ktorí pôsobia v intelektuálnej sfére, prinesie rok Hada úspech a veľa múdrych a spravodlivých rozhodnutí.

Podľa astrológov to bude platiť pre všetky znamenia Zverokruhu. Úspech však bude mať iba ten, kto nebude riskovať a každú investíciu zváži do najmenších detailov. Preto by sme mali venovať zvýšenú pozornosť svojim osobným financiám a svojmu príjmu prispôsobiť aj výdaj, pretože Čierny had nemá rád márnotratníkov.

Hviezdy budú priať aj tým, ktorí majú vážny vzťah.

Práve rok hada je vhodný na uzavretie manželstiev. Pre tých, ktorí majú radi módu, bude tento rok vzrušujúci, lebo prinesie nové trendy, vrátane účesov.

Jednotlivcom ponúka rok Hada veľký potenciál. Podporuje totiž učenie a osobnostný rast, či už prostredníctvom čítania, štúdia, alebo výukou nových zručností.

V roku Hada budú zaznamenané aj významné ľudské úspechy - či už to bude na zemi, v mori, vo vzduchu alebo v kozme. V športových arénach bude prekonaných množstvo rekordov.

Pre zajímavosť - bol to práve rok Hada, kedy Edmund Hillary vystúpil na Mount Everest a kedy prezidenti Bush a Gorbačov usporiadali prvé stretnutie na najvyššej úrovni a oznámili ukončenie studenenej vojny. Aj firma Apple uviedla na trh svoj kultový iPod v roku Hada, rovnako vynález CD a televízia s vysokým rozlíšením boli predstavené verejnosti v roku Hada.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131