Autor textu: Archív
05.11.2012

Deň otvorených dverí v ZŠ I.B. Zocha v Revúcej

Rodičia mohli navštíviť jednotlivé triedy a učebne, vidieť svoje dieťa pracovať počas vyučovacieho procesu

Revúca 4. novembra (TASR)

Október prináša veľa sviatkov a jedným z nich je aj

Európsky deň rodičov a škôl

, ktorý si pripomína celá Európa. Jeho cieľom je zapojiť rodičov do výchovno-vzdelávacieho procesu ich detí, vytvoriť nové partnerské vzťahy medzi rodičmi, učiteľmi a žiakmi. Projekt má zároveň podporiť rodičov, aby si uvedomili, že sú prvými a základnými vychovávateľmi svojich detí.

V piatok, 26. októbra 2012, sa dvere našej školy otvorili dokorán

Z pestrého programu si určite vybral každý niečo pre seba - športové a zábavné súťaže, prehliadka odborných učební, tvorivé dielne, kreslenie rôzneho druhu, vyrezávanie do tekvíc, strihanie a lepenie výstavy, žiacke výtvarné práce, jesenné aranžovanie, veselé tekvice, zberateľská burza zo zbierok rodičov a starých rodičov, súťaže vo volejbale žiakov proti učiteľom, veľká súťaž Pevnost Boyard, logické hlavolamy, počítačové všeličo, závavné masky, Šarkaniáda, aerobic a nakoniec aj Halloweenska noc v škole.

Európsky deň rodičov a škôl sa u nás uskutočnil už po tretíkrát.

Rodičia mohli navštíviť jednotlivé triedy a učebne, vidieť svoje dieťa pracovať počas vyučovacieho procesu. V popoludňajších hodinách rodičov aj ich ratolesti čakalo veľa rôznych aktivít. Napriek hrozivej predpovedi aj počasie stálo na našej strane a do šarkanov nám fúkal priaznivý vietor. Učitelia si zmerali sily vo volejbale so žiakmi a tentokrát sa učiteľom podarilo vyhrať :). Starší žiaci sa zase popasovali s úlohami v pevnosti Boyard.

Zavŕšením krásneho dňa bola Halloweenska noc

, počas ktorej deti aj s rodičmi ostali spať v škole.Týmto dňom sme dali rodičom priestor k spolupráci, pretože čím viac sa rodičia budú zaujímať o dianie v škole a čím viac nápadov ponúknu, tým viac sa škola priblíži ich predstavám.

Sme školou otvorenou nielen v tento deň, ale počas celého školského roka.

Mgr. Andrea Tokárová, Základná škola Ivana Branislava Zocha, Revúca

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131