Autor textu: Archív
27.12.2014

Na jeseň 2015 ožije na ľade animovaná rozprávka Máša a Medveď

Ide o vôbec prvý projekt takéhoto druhu, ktorý sa môže pýšiť výlučne slovenskou produkciou.

Bratislava 27. decembra (TASR)

Unikátna rodinná ľadová šou, vytvorená na motívy svetoznámej ruskej animovanej rozprávky Máša a Medveď sa predstaví na Slovensku. Ide o vôbec prvý projekt takéhoto druhu, ktorý sa môže pýšiť výlučne slovenskou produkciou.

Slovenské a české turné sa začne slovenskou premiérou v októbri 2015, pričom presné termíny a mestá, v ktorých sa šou predstaví, budú zverejnené neskôr.

Príbehy o malej roztopašnej Máši a dobrosrdečnom bývalom artistovi-medveďovi Míšovi sú vysielané vo viac ako 20 krajinách sveta a získali si milióny fanúšikov nielen v radoch detských divákov.

Príležitosť spoznať túto rozprávku už mali aj slovenskí a českí diváci. RTVS ju zaradila do svojho vysielania v rámci Večerníčka a Česká televízia ju odvysielala na televíznom kanáli určenom pre deti. Tvorcovi rozprávky Olegovi Kuzukovovi sa podarilo vhodne skombinovať zábavné zápletky so špičkovou animáciou, vďaka čomu sa Máša a Medveď stali fenoménom, ktorý spája deti a ich rodičov po celom svete.

Do dnešného dňa vyšlo v ruštine celkovo 46 epizód, pričom počas roka 2014 ruské Animaccord Studio vydalo osem nových epizód.

Vďaka spoločnosti Comunique, ktorá prišla s týmto nápadom a produkčnému tímu okolo režisérky Valérie Schulczovej a scenáristu Romana Olekšáka, ožíva táto moderná rozprávka aj vo forme rodinnej šou na ľade. Českú časť autorského tímu reprezentuje napríklad hudobný skladateľ Ondřej Soukup a textárka Gabriela Osvaldová.

Do deja príbehu vtiahnu divákov originálne animácie z rozprávky, postavám prepožičajú svoje hlasy známe tváre umelcov a celý program bude doplnený o rytmické pesničky v podaní obľúbených slovenských a českých interpretov.

"Sme veľmi radi, že môžeme v slovenskej produkcii priniesť Mášu a Medveďa tak, ako ich vo svete ešte nikto nevidel. Veríme, že pod taktovkou skúsenej a zohranej dvojice Valéria Schulczová a Roman Olekšák pripravíme všetkým divákom nezabudnuteľný zážitok," uviedol pre médiá Michal Vernarský, PR manažér spoločnosti Comunique, ktorý zároveň poskytol informáciu pre TASR.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň afrického dieťaťa
· Deň otcov
· V období od 16. do 30. júna 2019 sa uskutoční riadny termín záverečných skúšok na stredných odborných školách
· Majstrovská Slovenska doma vyrobených detských kár Bardejov, Komenského ulica
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131