Autor textu: Archív
29.01.2015

SPŠE je členom mestského mládežníckeho zastupiteľstva Prešov

Zástupcovia z 33 organizácii sa budú stretávať každý mesiac približne týždeň pred zasadaním mestského zastupiteľstva.

Prešov 29. januára (SkolskyServis.sk)

Mladí z viacerých organizácií v meste Prešov sa v utorok 27. januára stretli v priestoroch Mestského úradu Prešov na konferencii Mladí a mesto.

Zástupcom SPŠE Prešov bola predsedníčka ŽŠR, Tímea Balhová. Spoločne podpísali memorandum o spolupráci a založili mestské mládežnícke zastupiteľstvo.

Ide o vytvorenie skupiny, respektíve orgánu, ktorý bude komunikovať spolu s mladými, prednášať ich návrhy a potreby primátorke mesta, Ing. Andrei Turčanovej, prípadne mestskému zastupiteľstvu. Bude poskytovať priestor mladým ľuďom na vyjadrenie ich podnetov a návrhov na zlepšenie života v meste Prešov, informovať mladých ľudí o aktuálnom dianí v súvislosti s mládežou a o aktuálnych ponukách na rozvoj, iniciovať a realizovať stretnutia so zástupcami orgánov mesta Prešov na prípravu dokumentov súvisiacich s mládežou v meste, kde je potrebný aj názor mladého človeka. Druhým cieľom tohto nového zastupiteľstva je spájanie organizácií venujúcich sa tejto skupine obyvateľstva.

"Takto chceme zvýšiť povedomie mladých o dianí v meste a taktiež zvýšiť povedomie mesta o tom, čo mladí potrebujú, a teda zvýšiť participáciu mladých na verejnom dianí," povedal predseda Mládežníckeho parlamentu Prešova, Miroslav Karahuta.

Zástupcovia z 33 organizácii sa budú stretávať každý mesiac približne týždeň pred zasadaním mestského zastupiteľstva. Model zasadnutí by mal byť podobný ako je u mestského zastupiteľstva.

Na prvom zasadnutí, ktoré by sa malo uskutočniť 11. februára, si zvolia svojho predsedu, ktorý bude rokovanie viesť a zvolávať, a tiež podpredsedu. Tomuto zastupiteľstvu bude každý rok predsedať iná organizácia na základe voľby na prvom zasadnutí v danom školskom roku. Každý člen bude mať v hlasovaní rovnaké postavenie ako ostatní.

Mladých na utorkovom stretnutí povzbudila samotná primátorka mesta Prešov, Ing. Andrea Turčanová. Povedala, že mesto je pripravené na participáciu s týmto orgánom a považuje túto snahu za chvályhodnú.

Ing. Vladimíra Pastirová

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131