Autor textu: Archív
20.02.2013

Workshop Mladých reportérov v ZŠ J. Fándlyho v Seredi

Niektorí účastníci si so sebou priniesli aj vlastné články a fotografie k problematike odpadov.

Sereď 20. februára (SkolskyServis.sk)

Medzinárodná kancelária programu Mladí reportéri pre životné prostredie - YRE vyhlásila tento rok súťaž, ktorá je spojená s kampaňou "Menej odpadu" (Litter Less). Jej cieľom je prostredníctvom žurnalistickej tvorby (články, fotografie, videá) minimalizovať odpad a ovplyvniť tak správanie mladých ľudí týmto smerom.

Súťaž na Slovensku realizuje Centrum environmentálnych aktivít Trenčín a vo viacerých mestách organizuje informačné workshopy.

Keďže nás myšlienka súťaže zaujala, neváhali sme a zavolali sme národného

koordinátora súťaže Mgr. Richarda Medala rovno do našej školy a pozvali sme žiakov a pedagógov aj z iných škôl v Seredi a blízkom okolí. Workshop bol od začiatku zaujímavý. Na úvod sme sa predstavili a porozprávali krátko o sebe, akým rôznym témam sme sa ako novinári venovali, do akých médií prispievame. Následne nám pán Medal predstavil program, podal informácie o priebehu aktuálneho ročníka súťaže a časovom harmonograme kampane "Menej odpadu". Oboznámil nás s pravidlami súťaže a inšpiroval nás k tvorbe článkov, fotografií a videí k danej téme. Vysvetlil nám, čo všetko má obsahovať kvalitná fotka či video. V diskusiách uviedol konkrétne príklady ako by fotka mala, ale aj nemala vyzerať. Pokračovali sme aktivitami, pri ktorých sme riešili problémy týkajúce sa odpadu. Niektorí účastníci si so sebou priniesli aj vlastné články a fotografie k problematike odpadov.

Radil nám, čo zlepšiť, dopracovať, čoho sa vystríhať, kde pridať.

Nakoniec nám ukázal, ako sa na ich domovskej stránke www.yre-litterless.org zaregistrovať a byť informovaní o ďalších akciách. Viacerí sme sa hneď aj registrovali a publikovali svoje práce. Workshop sa nám veľmi páčil a ďakujem p. Medalovi za spoločne strávené predpoludnie a cenné rady.

Dúfame, že sa spolu čoskoro opäť stretneme, napríklad aj na hodnotení národného kola súťaže, v ktorom si želáme byť úspešní.

Veronika Moncoľová, 6.A, ZŠ J. Fándlyho, Sereď

Čo treba vedieť o koronavíruse

Máj 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Deň otvárania studničiek, Svetový deň bez tabaku (WHO)
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131