Autor textu: Archív
24.03.2015

IT Akademia softérového vývoja v SPŠE v Prešove bude od septembra 2015

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove ako jediná škola v Prešovskom kraji participuje na projekte.

Prešov 24. marca (SkolskyServis.sk)

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove sa už zapojila do mnohých projektov. Ďalšou veľkou výzvou bola spolupráca s americkou IT firmou GlobalLogic a príprava projektu štúdia na IT Akadémii softvérového vývoja (SOVY).

Ide o 3-ročné pomaturitné štúdium s garantovaným miestom v spoločnosti GlobalLogic už v rámci výučby a po jej skončení.

Partnerom spomínaného projektu je práve firma IT GlobalLogic so sídlom v Košiciach. Táto firma je lídrom v oblasti softvérového výskumu a vývoja, správy systémov a poskytuje služby týkajúce sa inovácií produktového inžinierstva, „content“ manažmentu prostredníctvom svojich centier. Zo svojej centrály v Spojených štátov amerických riadi tieto centrá po celom svete.

Produktívna a expandujúca firma, ktorá ročne dodáva viac ako 1500 projektov, tentokrát spolupracuje na projekte s názvom IT Akademia SOVY, ktorý je určený pre študentov stredných škôl, ktorí sa nerozhodli uchádzať o štúdium na vysokej škole, no chcú sa ďalej vzdelávať v IT oblasti.

Keďže Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove ako jediná škola v Prešovskom kraji participuje na projekte, otvára 3- ročnú nadstavbu pre mladých programátorov a vývojárov už od septembra 2015.

Základom vzdelávacieho programu IT Akademie SOVY je poskytnúť každému žiakovi možnosť rozvíjať kľúčové kompetencie prostredníctvom rozvoja komunikácie v anglickom jazyku a osvojením si odborných vedomostí a schopností z oblasti IT a tímovej práce. Vzdelávanie bude prebiehať interaktívne z inovovaných učebných materiálov, ktoré budú dostupné v digitálnej podobe. Trojročné štúdium je založené na prepojení teórie a praxe.

Zatiaľ čo v 1. ročníku žiaci nadobudnú potrebné znalosti začínajúceho programátora, 2. ročník ukáže žiakom, čo obnáša práca softvérového vývojára a naučí ich ďalšie pokročilejšie koncepty. Polročnou stážou v spoločnosti GlobalLogic si budú môcť v praxi vyskúšať prácu na skutočných softvérových projektoch pre skutočných zákazníkov. Štúdium končí záverečnou prácou a udelením titulu Diplomovaný špecialista IT.

Projekt IT Akademia SOVY dáva absolventom stredných škôl novú možnosť štúdia a perspektívne uplatnenie na trhu práce. Je nám nesmiernou cťou, že naša škola, Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove, sa aj takýmto spôsobom môže podieľať na vzdelaní mladých a ambicióznych ľudí.

Mgr. Pavlišaková

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Prvý termín prijímacích skúšok na pomaturitné štúdium (24. - 30. 6.)
· Predstavenie študentského úsporného vozidla z dielne Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave. Študenti sa chystajú na júlové preteky Shell Eco-marathon Europe 2019 v Londýne. Trnava, Trojičné námestie, 11.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131