Autor textu: Archív
04.04.2015

SPŠE Prešov má víťaza Olympiády v nemeckom jazyku

Martin Sekera obhájil minuloročné víťazstvo.

Prešov 4. apríla (SkolskyServis.sk)

Vlaňajší víťaz celoštátneho kola Olympiády v nemeckom jazyku Martin Sekera, žiak druhého ročníka SPŠ elektrotechnickej v Prešove, sa vďaka svojim vedomostiam a záujmu o cudzie jazyky prebojoval od školského cez obvodné a krajské kolo až do kola celoštátneho, ktoré sa konalo dňa 23. marca 2015 v Bratislave.

V celoštátnom kole vyhral 1. miesto vo svojej kategórii, čím obhájil svoje minuloročné víťazstvo a priniesol si už druhú zlatú medailu z tejto súťaže.

Martin je inteligentný a skromný mladý človek, ktorý svojou vytrvalosťou a húževnatosťou dokáže dosiahnuť stanovené ciele. S nemčinou sa stretol už v útlom detskom veku – keď ako malý chlapec sledoval v televízii nemecké rozprávky. V škole sa s nemčinou prvýkrát stretol v 5. ročníku ZŠ a ako hovorí, dodnes si pamätá výraz svojej pani učiteľky, ktorá s úžasom pozorovala jeho vedomosti hneď na prvej hodine nemčiny v jeho živote.

Svoje vedomosti a talent rozvíja aj naďalej, neustále sa zdokonaľuje v jazykovej škole aj doma, napríklad aj sledovaním nemeckej televízie.

Veľkým prínosom bol pre neho jazykový pobyt v nemeckom meste Hammeln, ktorého sa zúčastnil vďaka svojmu víťazstvu v minuloročnom celoštátnom kole olympiády, na ktoré išiel vtedy iba so skromným cieľom zúčastniť sa.

Tohto roku boli jeho ambície vyššie – obhájiť svoje minuloročné víťazstvo. Podarilo sa mu to a dnes je dvojnásobným víťazom tejto súťaže.

A jeho recept na zvládnutie cudzieho jazyka?

„Venovať sa mu, zaujímať sa oň a chcieť sa ho naučiť. Byť s ním v kontakte celý čas je najlepšie, nemyslím tým presťahovanie sa do cudzej krajiny, len stačí raz za deň si v tom jazyku niečo prečítať alebo vypočuť.“

Všetci si veľmi vážime Martinovo vynaložené úsilie a dosiahnuté výsledky a ďakujeme mu za vzornú reprezentáciu našej školy a Prešovského samosprávneho kraja.

Mgr. Miriam Pribišová

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131