Autor textu: Archív
01.05.2015

Staroveké mýty prebúdzajú nebezpečné zvery v ľuďoch

Znepriatelené rodiny Alcantarovci a Carnevareovci sú zároveň mafiánskymi klanmi s arkádskym pôvodom, ktoré proti sebe bojujú po dlhé generácie.

Bratislava 1. mája (SkolskyServis.sk) - Edícia plná romantiky, fantázie, ale aj krutej reality ponúka novodobý príbeh Rómea a Júlie, zaľúbenej dvojice z dvoch navzájom znepriatelených mafiánskych rodín. Dlho očakávaná novinka je dielom úspešného nemeckého autora Kaia Meyera.

Prvú časť zo série Arkádia s názvom Precitnutie nájdete na pultoch kníhkupectiev od Vydavateľstva Fragment.

Znepriatelené rodiny Alcantarovci a Carnevareovci sú zároveň mafiánskymi klanmi s arkádskym pôvodom, ktoré proti sebe bojujú po dlhé generácie.

Rosa Alcantarová prilieta z New Yorku na Sicíliu k svojej talianskej rodine, aby tam začala nový život. V lietadle sa zoznamuje s Alessandrom Carnevarem, ktorý má podobný osud. Jeho chladný pôvab a živočíšnosť Rosu fascinujú a zároveň znepokojujú. Rosa sa dozvedá šokujúcu pravdu nielen o Alessandrovi, ale aj o sebe samej a o ďalších sicílskych klanoch, neuveriteľné informácie o arkádskych dynastiách, ktoré majú svoj počiatok v starých antických bájach.

Arkádčania sú potomkami mýtického kráľa Lykaóna, ktorý raz pozval boha Dia na hostinu a ponúkol mu ľudské mäso.

Zeus lesť prehliadol a rozzúrený Lykaóna preklial. Premenil ho na vlka, aby každý hneď vedel, čo je to za beštiu a čím sa živí. Diova kliatba zasiahla celú Arkádiu, a keď sa neskôr ostrov ponoril do mora, niekoľko tých, čo prežili, skončilo roztrúsených v rozličných kútoch zemegule. Ich potomkovia si nesú toto prekliatie do dnešných dní. Staroveké mýty v nich prebúdzajú nebezpečné zvery.

Čo treba vedieť o koronavíruse

November 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131