Autor textu: Archív
13.05.2015

V Mlynskej doline otvorili opravené manželské internáty

Vyše 500 študentov sa môže tešiť na nové internáty v Mlynskej doline za viac ako 4 milióny eur.

Bratislava 13. mája (SkolskyServis.sk) -

Študenti vo Vysokoškolskom meste Ľ. Štúra Univerzity Komenského sa dočkali. Prestrihnutím pásky dnes rektor Univerzity Komenského v Bratislave Karol Mičieta a riaditeľ internátov Róbert Gula oficiálne otvorili zrekonštruované Manželské internáty v Mlynskej doline.

„Dokázali sme aspoň z časti urobiť to, čo je veľmi potrebné. Zlepšovať akademické prostredie nielen v škole, ale aj na internáte a umožniť väčšiemu počtu študentov bývať v primeraných a dostupných možnostiach internátov,“ zdôraznil rektor Karol Mičieta.

Prví študenti sa na nové komfortné bývanie môžu tešiť už začiatkom júla.

V jedno a dvojlôžkových izbách si svoje miesto nájde vyše päťstovka študentov.

Záujemcovia o nové ubytovanie však budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka. „Cenu bytného v týchto chvíľach nemáme ešte určenú, no bude to určite vyššie ako v ostatných internátoch, lebo toto je najvyšší štandard, ktorý dnes ponúkame,“ spresnil riaditeľ internátov Róbert Gula.

Rekonštrukcia trvajúca vyše roka zhltla viac ako 4 milióny eur. Internáty ale finančnú podporu od štátu nedostali. „Vynaložené finančné prostriedky na rekonštrukciu internátov sú hradené z vlastných finančných zdrojov, ktoré si internáty zarobili a roky kumulovali z vlastnej podnikateľskej činnosti,“ informuje Gula. Vďaka činnostiam ako poskytovanie letného ubytovania, reklamná činnosť či prenájom nebytových priestorov sú internáty na podobné projekty finančne nezávislé od príspevkov zo štátu.

Študenti už mohli bývať v novom

S opravami zastaraných internátov mali začať už v roku 2013. Avšak kvôli prieťahom vo verejnom obstarávaní sa celý proces posúval. Internáty v bratislavskej Mlynskej doline nie sú v rukách súkromníka, ale Univerzity Komenského, a teda aj štátu. Nezostávalo teda nič iné, len počkať na ukončenie verejného obstarávania. Dnes sú však práce na objektoch A,B,C a D úspešne dokončené a internáty odovzdané do užívania.

Slávnostného odovzdania internátov do užívania sa mal zúčastniť aj prezident Andrej Kiska, no pre iné pracovné povinnosti svoju neúčasť ospravedlnil.

Prečítajte si aj:

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131