Autor textu: Archív
06.03.2013

V apríli sa dozvieme, kto bude siedmym Zlatým Amosom

Štastným číslom 7. ročníka ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku - Zlatý Amos, je číslo 7.

Košice 6. marca (SkolskyServis.sk)

Keď sme vyhlasovali 7. ročník ankety, netušili sme, čo nám toto magické číslo 7 prinesie. Že to je šťastné číslo, o tom nikto nepochybuje.

Dôležitou vlastnosťou sedmičky je snaživosť a vedenie. Má pochopenie pre druhých, často kombinované s prirodzenou múdrosťou. Tieto vlastnosti nám napovedajú, aký by mal byť najobľúbenejší učiteľ na Slovensku.

Dúfame, že takého učiteľa v tomto ročníku nájdeme. Povedala pre SkolskyServis.skriaditeľka ankety Renáta Vadásyová.

Žiaci prihlásili 77 učiteľov zo 7 krajov. Ani jedna prihlášku neprišla z Nitrianskeho kraja, najviac prihlášok poslali školáci zo Žilinského kraja. Do ankety sa zapojilo 3730 žiakov. Celoslovenské kolo začína 21. apríla semifinálovým kolom v Historickej radnici v Košiciach.

Meno 7 Zlatého Amosa sa dozvieme 22. apríla, kedy sa uskutoční finálové kolo.

Pred celoslovenským kolom ešte čaká 16 semifinalistov sústredenie na Čingove, kde sa učitelia dozvedia, čo ich v semifinálovom kole čaká. Vyžrebujú si voľnú disciplínu, ktorú každý rok učitelia spolu so svojimi žiakmi zvládajú vynikajúco. Na výber majú rôzne žánre: zvykoslovie, rozprávku, horor, science fiction, western, muzikál, legendu, bájku, detektívku, cestopisný príbeh.

Veľmi obľúbené je aj hlasovanie na internete o titul

Amos sympaťák

, ktoré sa začína 10. marca a potrvá do 15. apríla. Mená 16 postupujúcich do celoslovenského kola sa dozvieme do 7. marca. V tomto ročníku máme pripravenú špeciálnu cenu,

cenu Jána Gašperana

, zakladateľa ankety v Slovenskej republike, ktorý nás v roku 2012 opustil. Túto cenu hodnotia iba žiaci, dospelí nevstupujú do hodnotenia, hovorí riaditelka ankety R. Vadásyová.

V kategórii

pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínať

prišli zatiaľ iba tri prihlášky. Deadline prihlášok je 31. 3. 2013. Navrhnutá je aj 70 ročná pani učiteľka Mária Jírová, ktorej jej bývalí žiaci napísali knihu „Lupienky zlatej ruže“,

:

Kategória

naj učiteľ chémie, fyziky a matematiky

je kategória určená pre študentov - vysokoškolákov. Tí môžu svojho bývalého učiteľa zo ZŠ alebo SŠ navrhovať ešte do 31. marca. Táto cena je udeľovaná spoločnosťou Slovnaft, ktorá oceňuje učiteľov sumou 1000 Eur. Vysokoškoláci majú možnosť poďakovať svojim bývalým učiteľom touto formou a preto ich vyzývame, aby neváhali a predstavili úžasných ľudí, ktorých je podľa nich potrebí oceniť.

Tvárou a moderátorom ankety je Igor Timko zo skupiny No name. Hosť a hviezda programu: Peter Cmorík a Mirka Partlová, vystúpia aj žiaci Igora Timka z Konzervatória Košice. Záznam z finálového večera odvysiela verejnoprávna RTVS.

Ocenenia:

Hlavný organizátor ankety je OZ ADEVYK, hlavný partner ankety: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a spoluorganizátor Košický samosprávny kraj.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131