Autor textu: Archív
07.03.2013

Vysokoškoláci môžu za esej o rozvojovej pomoci stážovať v OSN v Ženeve

Stačí si vybrať jednu z tém v oblasti rozvojovej spolupráce a esej poslať najneskôr do 30. apríla.

Bratislava 7. marca (TASR)

Študenti vysokých škôl majú opäť možnosť vyhrať stáž v OSN v Ženeve, vo Viedni alebo na slovenskom ministerstve zahraničných vecí. Nadácia Pontis už štvrtýkrát vyhlasuje súťaž o najlepšiu esej. Stačí si vybrať jednu z tém v oblasti rozvojovej spolupráce a esej poslať najneskôr do 30. apríla.

"Naším cieľom je osloviť študentov a motivovať ich k hlbšiemu spoznávaniu rozvojového sveta a jeho problémov. Pri písaní esejí môžu študenti využiť svoje znalosti v odbore, ktorému sa venujú, a tým priniesť nové nápady pre rozvojovú spoluprácu Slovenska," vysvetlila manažérka grantových programov Nadácie Pontis Simona Gembická.

Slovenskí študenti, ktorí študujú na vysokej škole v SR alebo v zahraničí, si môžu vybrať z niekoľkých tém. Venovať sa môžu tomu, ako podnietiť záujem Slovákov o rozvojovú spoluprácu a či pre ňu robí SlovakAid dosť. Ďalšou témou sú výhody a riziká zapojenia podnikateľskej sféry do oblasti rozvojovej spolupráce. Prečo je dobré byť kozmopolitný a civilizačne, etnicky či nábožensky tolerantný? Aj na to by mali študenti zodpovedať v téme o rozvojom vzdelávaní a jeho účinku na vzdelanie slovenských študentov.

Jedna z tém sa tiež venuje budovaniu demokratickej spoločnosti v krajinách severnej Afriky v dôsledku arabskej jari.

Slovenská oficiálna rozvojová spolupráca tiež oslavuje 10 rokov. Čo sme dokázali a aký je náš prínos, to by mala priniesť esej študenta.

Uzávierka prijímania esejí je 30. apríla a výsledky sa študenti dozvedia koncom mája.

Autor najlepšej eseje vyhrá trojtýždňovú stáž na Stálej misii SR pri OSN v Ženeve. Študent, ktorý sa umiestni na druhom mieste, absolvuje trojtýždňovú stáž na Stálej misii SR pri OSN vo Viedni. Autor tretej najlepšej eseje bude môcť stážovať na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Bratislave.

Štatút súťaže s podrobnými informáciami sa záujemcovia dozvedia na webovej stránke nadácie.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131