Autor textu: Archív
28.05.2015

S bubnom na Heviho

Pána Heviera sme 26. mája o deviatej doslova odpálili sólom na bubny, v dunení ktorých vplával do priestoru školskej jedálne ako ryba do vody.

Prešov 28. mája (SkolskyServis.sk) - Žiadny prekladový slovník nevysvetlí význam porekadla „ísť s bubnom na zajace“ ako „ ísť s bubnom na Heviho“.

Jednoducho preto, že by tomu nerozumel celkom nikto, okrem nás, matičiarov. A my vieme od dnes svoje.

Takmer mesiac sme pripravovali a očakávali návštevu skvelého spisovateľa, všestranného umelca Daniela Heviera. V rámci svojej HEVI TOUR 60 navštívil 60 škôl na Slovensku a medzi nimi aj našu.

Prišiel, privítala ho pani zástupkyňa riaditeľky Mgr.Jana Maťufková a.. pána Heviera sme 26. mája 2015 o deviatej doslova odpálili sólom na bubny, v dunení ktorých vplával do priestoru školskej jedálne ako ryba do vody.

Sebavedome, s priateľsky otvoreným srdcom, množstvom príhod a spomienok na vlastné tvorivé Hevi-harašenie . Improvizovaná scéna jedálne odrazu žila vlastným životom, sem-tam do neho moderátorsky vstúpila PaedDr.Pekárová a žiaci s kultúrnym programom.

Ináč ju pán Hevier hravo zvládol sám. Ako rozprávač, muzikant, spevák, ilustrátor, zabávač, skvelý vodca veselej matičiarskej svorky. V rámci besedy Daniel Hevier uviedol a predstavil žiakom aj svoju najnovšiu knihu Svet zachránia rozprávky.

Priazeň na domácej pôde si definitívne získal improvizovaným, ale dokonalým duetom s deviatakom Dušanom Kirnerom. Klávesy, bubny a spev putovali od ucha k uchu aj od ducha k duchu.

Úplne ľudsky a s láskou v oku poďakoval pán Hevier Kristínke Ciskovej za precítený prednes jeho novej básne, prijal blahoželanie k narodeninám i tortu, rozdal autogramy a porúčal sa. Bežal ďalej, už ho čakali... Tak ešte veľa tvorivých síl a fantázie, pán Hevier !

PaedDr. A.Pekárová, Mgr.M.Režnická

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131