Autor textu: Archív
05.08.2015

SPŠE Prešov – najkvalitnejšia stredná odborná škola

V rebríčku INEKO SPŠE Prešov si v kvalite stredných odborných škôl Slovenska obhájila svoje minuloročné prvenstvo.

Prešov 5. augusta (SkolskyServis.sk) - Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO zverejnil rebríček základných škôl, stredných škôl a gymnázií s predbežným hodnotením za rok 2015.

V rámci stredných odborných škôl sa naša škola –

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove

– umiestnila medzi slovenskými školami na 1. mieste. SPŠE Prešov si v kvalite stredných odborných škôl Slovenska obhájila svoje minuloročné prvenstvo v Prešovskom kraji.

Pri hodnotení kvality stredných odborných škôl sa berú do úvahy výsledky externej časti písomných maturitných skúšok zo slovenského jazyka, cudzích jazykov a matematiky. Ďalším kritériom pri hodnotení kvality stredných škôl je zamestnanosť absolventov a ich úspešnosť prijímania na vysoké školy.

Ku kvalite škôl prispievajú aj mimoriadne výsledky žiakov a počet účastí škôl na súťažiach.

Teší nás, že Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove, ktorá v tomto školskom roku oslávi už 63. výročie svojej existencie, je svojou kvalitou v rámci slovenských stredných odborných škôl na 1. mieste. Jej umiestnenie sa na vrchole je výsledkom výchoovno-vzdelávacieho procesu v škole a študijnými výsledkami našich žiakov, ktorí sa popri svojom štúdiu zapájajú aj do rôznych súťaží, v ktorých svojím úspechom reprezentujú nielen seba, ale dobré meno robia aj škole.

Cieľom výchovno-vzdelávacieho procesu pedagógov je pripraviť študentov do praxe, aby svoje vedomosti a skúsenosti mohli čo najlepšie zužitkovať v pracovnej oblasti alebo počas štúdia na vysokých školách. Veríme, že Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove bude aj naďalej svojou kvalitou napredovať medzi slovenskými strednými odbornými školami.

Mgr. Ivana Kurtyová

Súvisiace články:

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131