Autor textu: Archív
04.12.2015

Chlapci zo SPŠE Prešov mieria do Mosky

Festival prebiehal tri dni, počas ktorých žiaci pomocou posterovej prezentácie predstavovali svoje projekty hodnotiacej komisii, iným súťažiacim a širokej verejnosti.

Prešov 4. decembra (SkolskyServis.sk)

Asociácia pre mládež, vedu a techniku – Amavet, je občianske združenie na Slovensku, ktoré už od roku 1990 vytvára podmienky pre nádejných mladých vedcov. Pomáha im napĺňať ich predstavy a vedie mládež k vede a technike.

Toto občianske združenie každý rok počas novembrového Týždňa vedy a techniky organizuje pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR, Juraja Draxlera, celoslovenskú prehliadku vedecko-technických prác – Festival vedy a techniky AMAVET. Tento festival je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju výskumno-vedeckú činnosť pomocou panelovej prezentácie. Ich projekty hodnotí komisia zložená z odborníkov z radov vedcov či vysokoškolských pedagógov.

Tohto roku sa festival konal v dňoch 8. – 11. novembra 2015 v Bratislave. Účasti na celoslovenskej prehliadke predchádzalo víťazstvo žiakov v krajskom kole.

Festivalu vedy a techniky v Bratislave sa zúčastnili aj žiaci Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove – Jerguš Lejko, Marek Galovič, Štefan Štefančík s projektom Cloudový informačný systém, Jozef Varga, Martin Macej s projektom Inteligentná domácnosť, Kristián Petrik, Patrik Škovranko, Dalibor Fecko s projektom Veterná elektráreň a Filip Farkaš s hrou pre mobilné telefóny.

Festival prebiehal tri dni, počas ktorých naši žiaci pomocou posterovej prezentácie predstavovali svoje projekty hodnotiacej komisii, iným súťažiacim a širokej verejnosti. V posledný deň festivalu prebehlo vyhodnotenie súťažiacich, na ktorom sa naši chlapci dozvedeli senzačnú správu, že projekt Cloudový informačný systém bol úspešný a postúpil na Vernadského národnú súťaž v Moskve.

Všetkým súťažiacim, ktorí sa Festivalu vedy a techniky zúčastnili, gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu SPŠE Prešov. Chlapcom, ktorí v marci 2016 v Moskve budú prezentovať svoj projekt Cloudový informačný systém, držíme palce a želáme úspešnú reprezentáciu.

Mgr. Ivana Kurtyová

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131