Autor textu: Archív
17.02.2016

Počet štrajkujúcich vysokoškolských učiteľov v Košiciach vzrástol

Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) na svojej stránke informuje, že k dnešnému dňu je do štrajku zapojených 17 vysokých škôl.

Košice 17. februára (TASR) –

Do celoslovenského ostrého štrajku učiteľov sa zapojili i pedagógovia z košických vysokých škôl. Kým v pondelok (15.2.) to boli tri učiteľky z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, k dnešnému dňa sa ich počet zvýšil.

„V utorok (16.2.) sa v Košiciach zapojili do štrajku už aj zamestnanci Technickej univerzity a Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie. Očakávame, že postupne bude ich počet rásť. K dnešnému dňu je v Košiciach do štrajku zapojených približne 15 pedagógov,“ uviedol Juraj Halás z Iniciatívy vysokoškolských učiteľov s tým, že presný počet štrajkujúcich učiteľov z celého Slovenska zverejnia na dnešnej tlačovej konferencii o 16.45 h v aule Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave.

Filozofická fakulta UPJŠ na svojej internetovej stránke zverejnila stanovisko týkajúce sa štrajku. „Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach pripravuje aj budúcich učiteľov slovenského, anglického, nemeckého, latinského jazyka, histórie, výchovy k občianstvu, etickej výchovy, psychológie, nie sú nám preto ľahostajné pracovné a životné podmienky ako našich bývalých, tak aj budúcich absolventov,“ uviedla v stanovisku dekanka Filozofickej fakulty UPJŠ Oľga Orosová.

„Pretrvávajúce absentovanie systémového riešenia ekonomického stavu školstva, vedy a výskumu, spoločensko-ekonomického postavenia učiteľov na všetkých úrovniach považujeme za neudržateľné. Ďalší rozvoj kvalitného výskumu v národnom a medzinárodnom kontexte i nadväzujúceho pedagogického procesu v študijných odboroch fakulty považujeme za súčasných ekonomických podmienok za výrazne ohrozené,“ zdôraznila Orosová.

Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) na svojej stránke informuje, že k dnešnému dňu je do štrajku zapojených 17 vysokých škôl. Na Slovensku je podľa hovorkyne rezortu školstva Beáty Dupaľovej Ksenzsighovej celkovo 35 vysokých škôl, z toho 20 verejných, tri štátne a 12 súkromných.

ISU od pondelka (15.2.) prerušila štrajk, do ktorého nespokojní učitelia materských, základných a stredných škôl vstúpili 25. januára. Štafetu prevzali vysokoškolskí učitelia.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131