Autor textu: Archív
25.02.2016

Dvojnásobný úspech SPŠE Prešov v ZENITe

Celoštátneho kola súťaže Zenit sa zúčastnili po úspešnom absolvovaní krajského kola aj študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej z Prešova.

Prešov 25. februára (SkolskyServis.sk) - V dňoch 9. – 11. februára sa v priestoroch Spojenej školy Ľudmily Podjavorinskej 22 v Prešove konal už 32. ročník celoslovenského kola súťaže ZENIT.

Táto súťaž je určená žiakom stredných škôl a jej zámerom je prispievať k vyhľadávaniu nadaných a talentovaných študentov, podporovať ďalší odborný rast a tvorivo rozvíjať kompetencie týchto žiakov, viesť ich k samostatnej tvorivej činnosti a podporovať ich záujem o sebavzdelávanie. Žiaci stredných škôl v tejto súťaži preukazujú v oblastiach elektroniky, programovania a strojárstva svoju zručnosť, elán, nápaditosť, invenciu a tvorivosť.

Súťaž vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania a Celoštátnou odbornou komisiou Zenit.

Tohtoročného celoštátneho kola súťaže Zenit sa zúčastnili po úspešnom absolvovaní krajského kola aj študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej z Prešova.

V oblasti elektroniky v kategórii A dosiahol veľký úspech študent 4. ročníka, Peter Katuščák, ktorý po niekoľkonásobnej účasti v celoštátnych kolách si tentokrát vybojoval 1. miesto.

V predminuloročných kolách Zenitu prejavoval Peter veľkú snahu a každé jedno kolo súťaže bolo preňho motiváciou, ktorá ho posúvala ďalej. Jeho snaha, úsilie, chuť a odhodlanosť mu priniesli víťazstvo, ktoré bolo výsledkom jeho niekoľkoročnej práce v oblasti elektroniky, ktorej sa venoval už počas základnej školy. Ako spomenul Peter, elektroniku nevníma len ako vyučovací predmet vo svojom študijnom odbore, ale je to aj jeho záľuba, ktorej sa popri škole venuje vo svojom voľnom čase.

Veľkú radosť z Petrovho víťazstva má aj jeho učiteľ elektroniky, Ing. František Kollarčik, ktorý je zároveň aj jedným z členov Celoštátnej odbornej komisie Zenit. Petra hodnotí ako usilovného žiaka, ktorému nechýba trpezlivosť.

Zároveň sa môžeme tešiť aj z víťazstva našich študentov v programovaní, kde opäť úspešne reprezentovali prešovskú elektrotechnickú priemyslovku. Študenti 4. ročníka, Jerguš Lejko a Štefan Štefančík, sú dvojicou, ktorá si aj tento rok obhájila svoje minuloročné prvenstvo v súťaži Zenit v programovaní v kategórii Webdizajn.

Ako prezradili chlapci, súťaže v programovaní sú pre nich výzvou, o čom hovoria aj ich dosiahnuté výsledky. Programovanie nevnímajú len ako získané vedomosti a osvojené zručnosti vo vyučovacom procese, ale programovanie sa u nich spája so sebavzdelávaním a napredovaním v tejto oblasti, kde môžu preukázať svoju zručnosť a tvorivosť.

Peter Katuščák, Jerguš Lejko a Štefan Štefančík v súťaži Zenit úspešne reprezentovali nielen seba, ale aj Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú Prešov. Želáme im, nech aj naďalej v nich rastie chuť k dosahovaniu čo najlepších výsledkov v ich práci.

Mgr. Ivana Kurtyová

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131