Autor textu: Archív
07.03.2016

Deň otvorených dverí v SPŠE Prešov

Cieľom DOD bolo priblížiť jednotlivé vzdelávacie programy zábavnou formou.

Prešov 7. marca (SkolskyServis.sk) - V utorok, 1. marca 2016, v popoludňajších hodinách sa to v našej škole len tak hmýrilo mladými zvedavcami, nádejnými elektrotechnikmi či programátormi.

V tento deň sa konal DOD, ktorý prilákal hlavne tých, ktorých zaujíma elektrotechnika, informačné technológie či podnikanie. Bránou našej školy prešlo 71 žiakov z rôznych kútov východného Slovenska. Svoje zastúpenie mali žiaci z Prešova, Sabinova, Starej Ľubovne, Svidníka či Michaloviec.

Cieľom DOD bolo priblížiť jednotlivé vzdelávacie programy zábavnou formou. Žiaci základných škôl si tak mohli overiť svoje praktické zručnosti, vyskúšať zapojenia z elektroniky na stavebniciach, nahliadnuť do sveta virtuálnych technológií, mobilných aplikácií či počítačových sietí. Najväčším lákadlom boli Lego roboty a zaujímavosti z priemyselnej informatiky.

Teší nás, že Deň otvorených dverí v SPŠE Prešov splnil svoj účel. Dôkazom toho sú aj výsledky dotazníka. Žiaci základných škôl majú o našej škole len pozitívne referencie, či už od svojich rodičov, priateľov, známych, resp. z internetovej stránky školy. Pozitívne ohlasy zazneli aj na vybavenie našej školy či kvalitnú výučbu.

Najväčším zadosťučinením je ale skutočnosť, že prítomných žiakov zaujali informácie o našej škole, ktoré vďaka DOD získali, a hlavne to, že mnohí z nich majú vážny záujem študovať jeden zo študijných odborov, ktoré Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove ponúka.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a dúfame, že strávili príjemné a zábavné popoludnie.

Mgr. Jana Pavlišaková

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131