Autor textu: Archív
04.04.2016

Poznáme víťazov druhého ročníka súťaže Zápisník cestovateľa

Víťazným tímom sa stala 1. A/B. trieda zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Budovateľskej ulici v Komárne.

Bratislava 4. apríla (SkolskyServis.sk) - Druhý ročník unikátneho edukačného projektu pre deti a mládež s názvom „ZÁPISNÍK CESTOVATEĽA – spoznaj svet, spoznáš seba.“ vyvrcholil 31. marca.

Do súťaže sa prihlásilo 53 tried zo všetkých regiónov Slovenska, ktorých úlohou bolo na projektovej báze autorsky spracovať atraktívne informácie o vybranej krajine sveta a vytvoriť cestovateľské „bedekery“, mapy a iné pomôcky tínedžera cestovateľa s cieľom nadchnúť svojich rovesníkov pre aktívne spoznávanie našej planéty. Inovatívnemu a kreatívnemu spracovaniu materiálov predchádzal niekoľkotýždňový hĺbkový výskum krajiny, ktorý členovia tímu podnikli spolu s ich pedagógom.

Projekt sa realizuje pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

O víťazoch súťaže rozhodla odborná porota v zložení: Pavol Barabáš (cestovateľ, dokumentarista, majiteľ K2 Studio), Ľuboš Fellner (jeden z najscestovanejších Slovákov, zakladateľ cestovnej kancelárie BUBO), Eva Masárová (riaditeľka odboru mládeže Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR), Martin Nikodým (cestovateľ, fotograf, moderátor), Tamara Heribanová (cestovateľka, spisovateľka, moderátorka), Tibor Búza (riaditeľ Sekcie programových služieb RTVS), Milan Krupčík (cestovateľ a profesionálny fotograf), Martin Michalica a Ivan Straka (cestovatelia, zakladatelia www.dikymoc.sk, ŠEDÝ MEDVEĎ, o. z.).

Víťazným tímom sa stala 1. A/B. trieda zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Budovateľskej ulici v Komárne, ktorá sa pod vedením pani učiteľky Ing. Andrei Hajabácsovej originálnym spôsobom zamerala na Veľkú Britániu a svojmu súťažnému projektu dala názov „magic box“.

Vysoká úroveň súťažných prác inšpirovala porotu k udeleniu niekoľkých mimoriadnych ocenení, ktorých zoznam nájdete na adrese

.

Súťažné práce boli verejnosti predstavené aj v rámci výstavy, ktorá sa nachádza v Detskom múzeu v Bratislave.

Téme vytvárania multikultúrnej spoločnosti bez diskriminácie, rešpektovania kultúrnej rozmanitosti a rozvíjania interkultúrneho učenia prostredníctvom spoločných aktivít mladých ľudí z rôzneho kultúrneho, etnického alebo náboženského prostredia sa venuje aj Stratégia Slovenskej republiky pre mládež na roky 2014 – 2020, Stratégia EURÓPA 2020, ako aj Stratégia EÚ pre mládež na roky 2010 - 2018.

* Vyhlasovateľom a organizátorom projektu „ZÁPISNÍK CESTOVASTEĽA“ je občianske združenie Šedý medveď v rámci edukačno-mentorskej platformy pre deti a mládež

. Generálnym partnerom a spoluorganizátorom je cestovná kancelária BUBO, hlavným partnerom projektu je PENZIÓN UNIVERZITKA.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131