Autor textu: Archív
27.04.2016

SOVY – Jedinečná príležitosť pre absolventov stredných škôl

Študenti pracujú na zadaniach v škole, doma, ale aj v priestoroch firmy, a preto proces učenia prebieha naozaj efektívne.

Prešov 27. apríla (SkolskyServis.sk)

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove v spolupráci so spoločnosťou GlobalLogic so sídlom v Košiciach od septembra 2016 ponúkajú novú možnosť štúdia a perspektívne uplatnenie na trhu práce.

3-ročné pomaturitné štúdium s názvom SOVY alebo IT akadémia softvérového vývoja je jedinečnou príležitosťou pre tých, ktorí sa nerozhodli študovať na vysokej škole, no naďalej sa chcú vzdelávať v IT oblasti, ktorá napreduje rýchlym tempom. „Keďže moderné technológie sú úplne všade a ozajstné technologické novinky ešte len prichádzajú, je to skvelá príležitosť pre mladých a kreatívnych ľudí, ktorí majú záujem učiť sa niečo nové a „byť pri tom,“ hovorí o pomaturitnom štúdiu Ing. Marek Antal zo spoločnosti GlobalLogic.

Vzdelávací program spomínaného pomaturitného štúdia je zameraný hlavne na rozvíjanie kľúčových kompetencií prostredníctvom komunikácie v anglickom jazyku a osvojovaní si odborných vedomostí a schopností z oblasti IT a tímovej práce.

Vzdelávanie, ktoré prebieha interaktívnou formou z inovovaných učebných materiálov, je založené na prepojení teórie a praxe. „Študenti sú už počas štúdia, takpovediac, jednou nohou vo firme GlobalLogic a majú možnosť vidieť, na akých úžasných projektoch pracujeme. Študenti pracujú na zadaniach v škole, doma, ale aj v priestoroch firmy, a preto proces učenia prebieha naozaj efektívne,“ prezrádza nám Ing. Marek Antal. Zároveň dodáva, že: „Pôvodný plán bol, že po 3 rokoch pomaturitného štúdia budú študenti môcť okamžite nastúpiť do našich tímov a zapojiť sa do práce. Dnes to vyzerá tak, že študenti budú na takúto prácu pripravení oveľa skôr. To nám potvrdilo to, že kombinácia talentu mladých ľudí a ich správna motivácia pod vedením profesionálov vie študentov pripraviť na prax v tejto veľmi zaujímavej oblasti oveľa rýchlejšie ako klasické existujúce inštitúcie.“

Absolventi stredných škôl, ak sa rozhodnete pre IT akadémiu softvérového vývoja, postupne nadobudnete potrebné znalosti začínajúceho programátora a neskôr nahliadnete do práce softvérového vývojára. Benefitom je polročná stáž v spoločnosti GlobalLogic, kde si budete môcť v praxi vyskúšať prácu na skutočných softvérových projektoch pre skutočných zákazníkov. Štúdium ukončíte záverečnou prácou a udelením titulu Diplomovaný špecialista IT.

Prihlásiť sa do IT Akadémie softvérového vývoja je veľmi jednoduché. Stačí nahliadnuť na

a zaslať vyplnenú prihlášku.

Mgr. Jana Pavlišaková

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131