Autor textu: Archív
23.06.2016

Nultý ročník súťaže LEGObot by mal mať vďaka ohlasom pokračovanie

Súčasťou akcie bolo aj vyhodnotenie a ocenenie klipov k pesničkám Katky Knechtovej, ktoré vytvorili žiaci základných škôl v spolupráci so svojimi pedagógmi.

Prešov 23. júna (SkolskyServis.sk) - Piatok 17. júna sa konalo finále súťaže LEGObot, ktoré sa konalo v ZOC Max v Prešove. Súťaž organizovala Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove v spolupráci s IT Valley Košice a bola určená pre žiakov základných škôl.

Svoje zastúpenie mali žiaci zo ZŠ Prostějovskej, Sibírskej, Važeckej, Šmeralovej, žiaci SZŠ a CZŠ zo Sabinova. Jednotlivé súťažné tímy si preverili svoje schopnosti a vedomosti v štyroch súťažných disciplínach, pričom najúspešnejšie boli tímy žiakov z Cirkevnej základnej školy Sabinov.

Okrem súťaže boli pre širokú škálu návštevníkov pripravené aj rôzne sprievodné podujatia, ktoré moderoval Roman Bomboš.

Rodičia s deťmi, žiaci základných škôl a členovia súťažných tímov sa tak mohli zapojiť do zábavného kvízu na interaktívnej tabuli, poskladať 3D puzzle alebo PC, diaľkovo ovládať robota zo Starwars, resp. sa zapojiť do pretekov robotov.

Súčasťou akcie bolo aj vyhodnotenie a ocenenie klipov k pesničkám Katky Knechtovej, ktoré vytvorili žiaci základných škôl v spolupráci so svojimi pedagógmi. Spomínané ocenenie si jednotliví víťazi prevzali osobne z rúk speváčky. Okrem Katky Knechtovej sa na podujatí nečakane objavil aj Martin Husovský, spevák zo skupiny Komajota a svoje pozvanie na akciu prijala aj primátorka mesta, Ing. Andrea Turčanová.

Celá akcia sa niesla v príjemnej atmosfére a všetci zúčastnení sa zhodli na tom, že podobné akcie by sa mali realizovať častejšie. Tento nultý ročník súťaže LEGObot bude mať vďaka pozitívnym ohlasom pravdepodobne svoje ďalšie pokračovanie.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131