Autor textu: Archív
16.11.2012

Viedeň sa oplatí vidieť na vlastné oči

Hlavné mesto Rakúska ležiace od slovenských hraníc len pár kilometrov láka Slovákov najmä na Vianoce.

Bánovce nad Bebravou 16. novembra (TASR)

Hlavné mesto Rakúska ležiace od slovenských hraníc len pár kilometrov láka Slovákov najmä na Vianoce. Mnohí tvrdia, že vianočná Viedeň je skutočne veľkým zážitkom, ktorý sa oplatí vidieť na vlastné oči. Viedeň však okrem dospelých určite láka aj deti a to najmä v letných mesiacoch.

K najkrajším zážitkom z tohto mesta nepochybne patrí aj návšteva známeho

zábavného parku – Práter

. Okrem úžasných a nezvyčajných kolotočov sa s týmto miestom spája aj veľa vody (vodné dráhy spolu so strašidelnými a poznávacími dráhami patria medzi najkrajšie zážitky), veľké červené koleso, z ktorého sa návštevníkom črtá krásny pohľad na širokú Viedeň, dobrá nálada a v neposlednom rade aj chutné jedlo, ktoré tu ponúka množstvo reštaurácií.

Medzi ďalšie Viedenské atrakcie patrí aj

Technické múzeum

, v ktorom nazrú návštevníci ako do histórie tak aj budúcnosti techniky. My zo Slovenska sme zvyknutí pohybovať sa v múzeách, kde je výslovne zakázané dotýkať sa akýchkoľvek exponátov a dokonca si ich aj fotiť. V tomto múzeu je to však presne naopak, nielenže si tu môžete exponáty fotiť, ale všetko, na čo len dosiahnete si môžete aj vlastnoručne vyskúšať. Prezradím vám ešte toľko, že nadšenci hudby si tu tiež zaručene prídu na svoje.

Pri predstavách Viedne mi tiež nedá nespomenúť aj krásnu predovšetkým (avšak nielen!) vodnú zoo, ktorá je len jednou z mnohých. Táto konkrétna sa nachádza vo výškovej budove a hneď po vstupe do nej si uvedomíte, že to bude o niečom inom, čo vám napovedajú už len žraloky a ryby plávajúce nad vami, neskôr pod vami. Máte možnosť poobzerať sa v obrovských jednoposchodových akváriách a sledovať napríklad obrovskú korytnačku morskú. Jedno akvárium sa tu dokonca venuje čisto len medúzam. Skutočne sa to oplatí vidieť.

Ak vydržíte až do konca a vyjdete na najvyššie poschodie, načrtne sa vám ďalší krásny pohľad na romantickú Viedeň. Ale je tu ešte jedna zaujímavosť, čo sa týka tejto zvláštnej zoo, celý komplex je prepletený dutým prehľadným zábradlím (okolo stien a schodov), v ktorom sa hore-dolu pohybujú tisícky mravcov, to je skutočne krásny pohľad!

Ak teda rozmýšľate, kam vyraziť, určite si zvoľte rakúsku Viedeň.

Lukáš Hanko, Gymnázium Janka Jesenského Bánovce nad Bebravou

Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň juda, Deň vzniku samostatného Československa - pamätný deň SR, Deň vzniku samostatného československého štátu - štátny sviatok ČR
Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131