Autor textu: Archív
17.11.2012

V Ružomberku sa diskutovalo o protidrogovej prevencii v praxi

Program konferencie pozostával z plenárnych rokovaní, rokovaní v sekciách a z diskusie. S príspevkom vystúpilo približne tridsať účastníkov

Ružomberok 17. novembra (TASR) – Mesto Ružomberok, Pedagogická fakulta Katolíckej univerzity a Katedra verejnej správy a sociálnych služieb zorganizovali na pôde univerzity medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom

Prevencia v praxi – Protidrogová politika a prevencia vo verejnej správe

. Konferencia sa konala v dňoch 15. a-16. septembra pod záštitou podpredsedníčky NR SR Eriky Jurinovej, prezidenta Asociácie súkromných lekárov Ladislava Pásztora a dekana PF KU Tomáša Jablonského.

„Cieľom konferencie je vytvoriť priestor na diskusiu v rámci problematiky protidrogovej prevencie vo verejnej správe. Chceme iniciovať multidisciplinárny prístup v prevencii, ktorý by mal byť realizovaný na území miest a obcí Slovenska,“ vyjadrila sa pre Školský servis TASR Oľga Okálová, koordinátorka komunitného plánu sociálnych služieb v Ružomberku. Podľa organizátora konferencie Jaroslava Rakučáka je dôležité prepojiť teóriu s praktickými skúsenosťami, k čomu má dopomôcť aj tematické zameranie príspevkov prednášajúcich, ktoré sa zameriavajú na zdravotnú, sociálnu a školskú oblasť.

O dôležitosti konferencie svedčí aj vyjadrenie Eriky Jurinovej, ktorá sa rozhodla vziať nad týmto podujatím záštitu. „Veľkým problémom spoločnosti je morálny úpadok a problém drog ho ešte viac prehlbuje. Preto vnímam ako veľmi dôležité o týchto veciach hovoriť a snažiť sa usmerňovať odbornú verejnosť, aby sa v týchto veciach ešte viac aktivizovala,“ doplnila.

Ružomberok bol dva roky „mestom prevencie“ a túto štafetu prednedávnom ružomberský primátor Ján Pavlík odovzdal mestu Sereď. Vyvrcholením celého projektu je organizácia tejto medzinárodnej konferencie.

Aj napriek tomu, že mesto štafetu posunulo ďalej, hodlá aj v budúcnosti v projekte pokračovať. „Chceme zachovať všetky aktivity, ktoré sme uskutočňovali a v našom záujme je aj pomoc mestám, ktoré nás budú nasledovať,“ konštatoval Stanislav Bella, viceprimátor mesta Ružomberok.

Konferencia bola určená zamestnancom verejnej správy, sociálnym pracovníkom, adiktológom, pedagógom, lekárom a iným odborným pracovníkom.

Zúčastniť sa však mohli aj študenti a široká verejnosť.

Program konferencie pozostával z plenárnych rokovaní, rokovaní v sekciách a z diskusie. So svojím príspevkom vystúpilo približne tridsať účastníkov. Súčasťou prednášok boli aj ppt prezentácie a filmová produkcia.

Nikola Kokiová, Katolícka univerzita Ružomberok

Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň juda, Deň vzniku samostatného Československa - pamätný deň SR, Deň vzniku samostatného československého štátu - štátny sviatok ČR
Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131