Autor textu: Archív
11.11.2016

„Spoveď“ Adely Banášovej na GKM

So známymi osobnosťami sa síce nestretávame každý deň, ale 4. november 2016 bol pre nás výnimkou. Na pôde nášho Gymnázia sv. Košických mučeníkov sme privítali vzácneho hosťa – Adelu Banášovú.

Košice 11. novembra (SkolskyServis.sk) - Počas celej návštevy z Adely sršala pozitívna energia. Vytvorila skvelú atmosféru a svojím šarmom a pútavým rozprávaním dokázala zaujať sálu plnú študentov i učiteľov. Všetkých ohúrila svojou pohotovosťou, spontánnosťou, sarkastickým humorom, profesionalitou i skromnosťou. Tvrdí, že má šťastie, lebo žije z toho, čo ju baví a všetky relácie, ktoré robí, sú jej srdcovky. Adela je inteligentná, vyrovnaná, pohotová i pohodová. Vďaka svojej úprimnosti a otvorenosti sme ju aspoň na chvíľu nevnímali ako celebritu, ale ako našu kamarátku.

Adela sa preslávila najskôr v rozhlasovom éteri, neskôr začali prichádzať ponuky od televízií. Nasledovali veľké televízne spevácke i tanečné súťaže, zábavné programy a vlastné talkshow. Jednou z jej aktuálnych je talkshow Trochu inak na TA3. Vo voľných chvíľach píše blogy, vydáva knihy a maľuje. Talent i vzťah k umeniu zrejme zdedila aj po otcovi – spisovateľovi a mame – výtvarníčke. Stala sa ambasádorkou 3. ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok i projektu Umenie byť ženou.

Hovorí sa o nej, že „skultivovala vkus“, „scivilnila spôsoby“, „posunula otvorenosť v komunikácii“... Neodmysliteľne patrí k najlepším moderátorom na československej scéne. Ak by sa slovenské ženské moderovanie datovalo biblickým spôsobom, používali by sme spojenia „pred Adelou“ a „po Adele“. Adele veľmi pekne ďakujeme za návštevu i za perfektné „selfíčka“.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131