Autor textu: Archív
28.11.2016

Na Vyšehradskom fóre budú mladí simulovať summit NATO s Ukrajinou

Vyšehradské mládežnícke fórum 2016 sa uskutoční 7. až 9. decembra.

Banská Bystrica 28. novembra (TASR)

Euroatlantické centrum, nezávislá mimovládna organizácia pôsobiaca na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici, organizuje medzinárodnú konferenciu Visegrad Youth Forum (VYF - Vyšehradské mládežnícke fórum) 2016, ktorá sa uskutoční 7. až 9. decembra za účasti mladých akademikov a odborníkov z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Slovenska a Ukrajiny. Záštitu nad podujatím prevzal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák.

"V rámci piateho ročníka vystúpia osobnosti a odborníci reprezentujúci nielen štátnu, ale i mimovládnu sféru. Účasť potvrdili zástupcovia Ministerstva zahraničných vecí a obchodu Maďarska, ako i Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Na podujatí sa zúčastnia rečníci zo všetkých krajín V4," informovala Martina Šinková, prezidentka Euroatlantického centra.

Cieľom centra je zvyšovanie verejnej informovanosti o aktuálnych otázkach slovenskej zahraničnej a bezpečnostnej politiky v kontexte regionálnych a globálnych skutočností, pričom hlavnú cieľovú skupinu jeho projektov tvoria vysokoškolskí študenti a mladí akademici aktívni v oblasti medzinárodných vzťahov a bezpečnostnej politiky.

Podľa Šinkovej VYF 2016 je unikátnym medzinárodným projektom, ktorého cieľom je spojenie názorov mladých participantov s odbornými poznatkami pozvaných expertov na témy, ako sú zhodnotenie 25-ročného fungovania Vyšehradskej skupiny a jej perspektív v budúcnosti či záverov varšavského summitu. Projekt má za cieľ podporiť verejnú diskusiu o význame V4, jej súčasnom postavení, ako i smerovaní, predovšetkým v oblastiach spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politiky.

Vyvrcholením tohtoročného VYF bude simulácia summitu NATO s Ukrajinou, kde budú participanti dosadení do úlohy lídrov. Z Centra krízového riadenia Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB, špeciálne vybaveného na takéto účely, budú riešiť situáciu, v ktorej Ukrajina čelí kybernetickému útoku.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň afrického dieťaťa
· Deň otcov
· V období od 16. do 30. júna 2019 sa uskutoční riadny termín záverečných skúšok na stredných odborných školách
· Majstrovská Slovenska doma vyrobených detských kár Bardejov, Komenského ulica
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131