Autor textu: Archív
28.11.2016

Prebehli prvé simulácie rokovaní Modelovej konferencie FMV 2017

Študenti Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave absolvovali prvú simuláciu Modelovej konferencie v Aule Ekonomickej univerzity.

Bratislava 28. novembra (SkolskyServis.sk) -

Študenti mohli na vlastnej koži po prvýkrát zažiť atmosféru medzinárodnej konferencie a vžiť sa do pozícií oficiálnych predstaviteľov jednotlivých štátov.

Počas celých dvoch semestrov študenti spolupracujú v troch rôznych sekciách. Ich cieľom je vypracovanie spoločnej dohody a načrtnutie riešení súčasných výziev medzinárodných vzťahov.

Počas simulácií zastupujú postavenie jednotlivých štátov voči tejto dohode. Vďaka simuláciám majú príležitosť, spoznať priebeh medzinárodných konferencií, vidieť a vyskúšať si oficiálne hlasovanie, diskutovať a meniť jednotlivé body dohody a snažiť sa dosiahnuť konsenzus medzi zastúpenými štátmi.

Podujatie bolo výnimočné aj vďaka účasti študentov z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave a Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, ktorí zabezpečovali simultánne tlmočenie priebehu konferencie, nakoľko rokovacím jazykom bola angličtina. Konferencia bola tlmočená do nemeckého, ruského a španielskeho jazyka. Celé podujatie bolo prístupné verejnosti.

hovorí predsedkyňa energeticko-bezpečnostnej sekcie Kristína Köszeghyová.

Už desiaty, jubilejný ročník Modelovej konferencie si zvolil za hlavné témy rokovaní riešenie problematiky ilegálneho obchodu s ropou, perspektívy hlbšieho partnerstva v rámci Vyšehradskej štvorky a účasť verejného a súkromného sektora pri zabezpečení prístupu k pitnej vode. Snahy a prípravy študentov FMV vyvrcholia 5. apríla 2017, kedy sa uskutoční samotná Modelová konferencia.

Modelová konferencia 2017 bude skutočne výnimočná - sledujte aktivity študentov na a .

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131