Autor textu: Archív
13.12.2016

Mladej učiteľke Lucii Súkeníkovej vyšla už druhá kniha

Volá sa Moje skvelé koláčiky a je ako stvorená pod vianočný stromček.

Bánovce nad Bebravou 13. decembra (SkolskyServis.sk) - Autorka sa už slovenskej verejnosti predstavila knihou Moje skvelé jedlo. Od vydania uplynul rok a na svete je druhá jej kniha. Práve v týchto dňoch prichádza na knižný trh. Lucia uprednostňuje zdravý životný štýl a zdravé stravovanie. A také sú aj jej koláčiky, ktoré pripravuje podľa vlastných receptov.

Oslovila som ju, aby nám dovolila nazrieť do svojej kuchyne a aby predstavila svoju druhú knihu. A bola som tiež zvedavá aj na jej prácu v škole.

Lucia, najskôr sa predstav ako učiteľka. Čo učíš a čo máš na tejto práci rada?

Učím slovenský jazyk v základnej škole a tento rok som sa presunula aj na pôdu materskej školy. Je to trošku iné učenie, než na aké som zvyknutá pri väčších žiakoch; nezvoní, neznámkujeme, ale detičky majú tiež túžbu učiť sa nové veci a objavovať svet. Tak sa im ho snažím podať kreatívne cez rôzne aktivity. Na tejto práci ma teší, keď vidím výsledok - že deti niečo nové vedia, na čom môžu stavať ďalej.

Učíš, varíš, pečieš, píšeš. Čím sa viac cítiš : učiteľkou, kuchárkou alebo cukrárkou?

V prvom rade mamou :) Varím a pečiem hlavne pre moju rodinu, to je môj koníček. No a učiteľstvo je moja práca, do ktorej sa vždy v pondelok teším :)

V januári sme robili rozhovor o tvojej prvej knihe Moje skvelé jedlo. S akými ohlasmi sa stretla?

Ohlasy boli skvelé, prvý náklad sa vypredal veľmi rýchlo, za štyri mesiace bola kniha vypredaná, preto po pol roku od vydania bola dotlač.

Je december a už ti vychádza druhá. Kedy spávaš?

Občas sa podarí :)

Predstav nám Moje skvelé koláčiky

Knižka Moje skvelé koláčiky obsahuje recepty na sladké a slané dezerty s múkou, bez múky, s ovocím i bez ovocia, pečené i nepečené, ale aj také, ktoré sú vhodné pre maškrtníkov s potravinovou intoleranciou. Sú to koláčiky na každý deň, ich príprava je jednoduchá a rýchla, no nájdete tu aj náročnejšie recepty na slávnostné príležitosti. Niektoré sú aj na mojej stránke

, či facebooku MOJE JEDLO. V knihe som siahla po alternatívnych a zdravých surovinách, samozrejmosťou je, že všetky sú dostupné. Tematicky je kniha rozdelená podľa ročných období a ponúka dobroty zo sezónneho ovocia a zeleniny, ale aj také, na ktorých si môžete pochutnať bez ohľadu na ročné obdobie. Okrem toho prináša základné postupy na výrobu niektorých druhov ciest, napríklad piškótové, domáce lístkové či rady a tipy, aby sa koláčik vydaril. Opäť píšem o niektorých druhoch sladidiel, o múkach, orechoch, o maku či káve…

Kuchyňa je tvoje kráľovstvo. Kraľuješ v ňom sama, alebo máš aj pomocníkov?

Kraľujeme v ňom dvaja, občas pustím aj manžela, ktorý je expert na mäsové recepty.

Ako vymýšľaš recepty?

Spontánne. Buď podľa systému ČDD, teda čo dom dal, alebo sa moje varenie začne ešte v obchode, či na trhu. Keď vidím niečo pekné, čerstvé, tak už v hlave kombinujem a vymýšľam, čo skvelé by z toho mohlo vzniknúť.

Keď čítam na internete recepty na koláče, pri niektorých autorky píšu, že nevyzerajú síce pekne, ale chutia znamenite. Čo si o tom myslíš? Ako má vyzerať skvelý koláč?

Niekedy je to pravda, ale podľa mňa jeme najskôr očami, a preto sa snažím, aby koláčik ulahodil aj oku. Keď sa stane, že výsledný dizajn veľmi nevyjde, môžeme to “opraviť” šľahačkou, ovocím, či práškovým cukrom :-D

Ako často je koláč na vašom stole?

V úvode knihy som napísala, že občas na našom stole chýba chlieb (ktorý si pečieme doma), koláčik však nechýba nikdy :-D Takže takto akosi to u nás s koláčikmi je…

Koláče a torty šikovných cukrárok sú hotové umelecké diela. Na ktoré svoje dielo si najviac pyšná?

Hoci to nebolo umelecké dielo, ale naposledy som piekla tortu pre moje deti k narodeninám, ktorú sme ozdobili spoločne stromčekmi urobenými z rozpustenej čokolády. Takáto torta je pre mňa viac ako nastajlovaná sacherka :)

Kde si môžeme kúpiť tvoju knihu?

Knižka sa dá kúpiť v každom dobrom kníhkupectve, cez moju web stránku www.moje-jedlo.sk, ale nájdete ju aj v Zelenom obchodíku v Bánovciach, kde budem túto knižku 19.12. aj krstiť. Všetci ste srdečne pozvaní…

Ponúkneš nám nejaký skvelý koláčik na ochutnávku?

Vždy mám veľkú radosť, keď môžem piecť, keď je nejaká príležitosť, lebo to mi ospravedlňuje moje „kuchtikárstvo“ lepšie, ako keď pečiem „len tak“. Takže bola príležitosť – moje milované deti oslavovali narodeniny. Požiadavka od môjho syna znela jasne – žiadna cvikla ani hokkaido, ani mascarpone. Nuž tak je torta presne taká, akú chcel, bez týchto surovín. Korpus je jemný, kakaový a mäkký ako vatička. Krém je z ricotty a bielej čokolády so šľahačkou, na osvieženie som pridala domáce zavárané višne. Práca na torte bola spoločná, čo si možno všimnúť i na dekorácii „lesa“. Zjedla sa za deň, pretože jeden kúsok nikomu nestačil.

Tu je recept:

KAKAOVO RICOTTOVÁ TORTA S VIŠŇAMI A BIELOU ČOKOLÁDOU

Na korpus potrebujeme:

4 bielky, 4 žĺtky, 85 g kryštálového cukru, 4 lyžice oleja, 100 g hladkej špaldovej múky, 10 g kakaa, 1 lyžičku prášku do pečiva s vínnym kameňom, štipku soli.

Na krém potrebujeme:

500 g ricotty, 180 ml šľahačky, 100 g strúhanej bielej čokolády, 2 lyžice práškového cukru, ovocie (napr. višne), pol lyžičky vanilky.

Na čokoládovú ozdobu potrebujeme:

40 g vysokopercentnej čokolády, pol lyžičky kokosového oleja.

Tortová forma s priemerom 26 cm

Postup:

Vajíčka rozdelíme do dvoch nádob, na žĺtky (stačí do malej misky) a bielky (do väčšej, v ktorej sa dobre šľahá), bielky vyšľaháme so štipkou soli (medzi dva prsty). Keď už sú bielky vyšľahané, po častiach (aspoň na 3x) pridáme cukor a šľaháme, kým sa cukor nerozpustí a nevyšľaháme pevný sneh. Trvá to aspoň 5 minút. Potom po jednom zašľaháme žĺtky a lyžicu oleja. Potom v miske zmiešame múku, kakao, prášok do pečiva a preosejeme túto zmes cez sitko priamo do pripraveného cesta. Opatrne premiešame na nízkych otáčkach alebo ručne a cesto vylejeme do formy vystlanej papierom na pečenie. Papier zacvaknem do obruče tak, že trčí po stranách, boky formy nevystielam. Ak máte „lepivú“ formu, vymažte aj okraje. Pečieme na 170 stupňoch vo vyhriatej rúre asi 30 minút (resp. podľa potreby, každá rúra pečie inak). Korpus necháme dobre vychladnúť, až potom ho nožom alebo niťou rozrežeme na dve polovice.

Pripravíme si plnku:

Šľahačku vyšľaháme (nepoužila som stužovač šľahačky, ale ak ste naň zvyknutí, pokojne ho použite), ricottu vymiešame s vanilkou, cukrom a postrúhanou bielou čokoládou. Potom obe zmesi spojíme, potrieme prekrojený korpus, obložíme višňami a prikryjeme druhou časťou korpusu. Opatrne zatlačíme a potrieme zvyšným krémom vrch i boky koláča. Dekoráciu si už môžeme zvoliť podľa vlastnej fantázie. My sme nad parou roztopili čokoládu s kokosovým olejom a na plech vystlaný papierom na pečenie sme lyžičkou robili stromčeky a hríbiky. Bola to hračka najmä pre deti. Plech so vzormi sme dali von, aby čokoláda stuhla, v lete odporúčam chladničku. Potom sme čokoládové vzory odlepili z papiera a obložili nimi boky torty. Navrch som ešte postrúhala čokoládu a urobila kôpku z doma naložených višní.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131