Autor textu: Archív
21.12.2016

EDULAB pripravuje pre školy inovácie vo výučbe

Chystá sa aj moderný výučbový priestor.

Bratislava 21. decembra (SkolskyServis.sk) - Projekt „Moja prvá škola“ zameraný na inovatívne formy výučby na základných školách má ambíciu prinášať komplexné riešenia v oblasti modernizácie výučby na Slovensku. Teda nielen plnohodnotnú podporu pre učiteľov v podobe vzdelávania, kvalitných metodických materiálov a digitálneho vzdelávacieho obsahu, ale aj inovácie v oblasti modernizácie školského prostredia. „Prostredie školy, teda priestory v akých vyučovanie prebieha, je dôležitou súčasťou vzdelávania, lebo má bezprostredný vplyv na didaktické metódy a teda aj na kvalitu.

Skrátka, nedá sa učiť po novom v starých priestoroch, určených na frontálne vyučovanie,“ hovorí Ján Machaj, riaditeľ neziskovej organizácie EDULAB, ktorá projekt organizuje.

EDULAB preto nadviazal spoluprácu s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave, ktorej študenti pripravili návrhy dizajnov tried, nábytku, ako aj architektonickú štúdiu modernej školy. Cieľom je prezentovať verejnosti, ako môže v budúcnosti vyzerať prostredie triedy a školy, aby spĺňali požiadavky modernej doby. „Pokračujúci technologický rozvoj a inovácie vytvoria tlak na zmeny vzdelávacieho systému, ktorému bude potrebné prispôsobiť aj prostredie školy,“ myslí si J. Machaj.

Finálne študentské práce budú verejnosti predstavené na jar 2017. Následne bude podľa víťazného návrhu inovovaná trieda, ktorá sa zapojila do projektu „Moja prvá škola“ a bola najaktívnejšia v realizácii projektovej výučby „Kozmix Science“.

Nová trieda bude prerobená na vyučovací priestor, ktorý bude reflektovať trendy vo vzdelávaní a požiadavky na funkčný a moderný dizajn. Úpravu triedy získa víťazná škola bezplatne.

Odborným garantom projektu „Moja prvá škola“ je Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove. Partnermi projektu sú spoločnosti Agemsoft, Samsung, Slovak Telekom a Tatra Banka. Viac informácií o projekte je dostupných na:

.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň afrického dieťaťa
· Deň otcov
· V období od 16. do 30. júna 2019 sa uskutoční riadny termín záverečných skúšok na stredných odborných školách
· Majstrovská Slovenska doma vyrobených detských kár Bardejov, Komenského ulica
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131