Autor textu: Archív
17.01.2017

LIPTOVSKÝ HRÁDOK: Žiaci SOŠE môžu žolíkom odvrátiť hroziacu zlú známku

Možnosť využiť špeciálne veto získajú len za mimoriadne úspešné reprezentovanie školy a využiť ho smú len raz v priebehu jedného školského roka.

Liptovský Hrádok 17. januára (TASR) - Žiaci Strednej odbornej školy elektrotechnickej (SOŠE) v Liptovskom Hrádku môžu žolíkom odvrátiť hroziacu zlú známku. Možnosť využiť špeciálne veto získajú len za mimoriadne úspešné reprezentovanie školy a využiť ho smú len raz v priebehu jedného školského roka.

Riaditeľ Milan Daniš sa takýmto spôsobom snaží študentov motivovať k mimoškolským aktivitám a zodpovednosti.

"Žolíka si môžu uplatniť len na malé písomky alebo ústne skúšanie. Získa ho v priebehu školského roka približne 40 až 50 žiakov, často to nie sú len tí najlepší, ale priemerní, ktorí sa vo svojom voľnom čase pripravovali na reprezentáciu školy, teda sú zodpovední. Je zaujímavé, že si ho uplatnia najviac štyria, piati študenti," povedal pre TASR s tým, že deti ocenia, keď za dobre odvedenú prácu získajú pochvalu, prípadne odmenu.

Učiteľka odborných predmetov na SOŠE v Liptovskom Hrádku Eva Zahradníková ocenila prácu vyučujúcich, ktorí sa snažia vo výchovno-vzdelávacom procese používať nielen zaužívané metódy.

"Usilujeme sa veci robiť inak, ako je to obvykle a využívať svoju hlavu a nápady na to, aby sme deťom štúdium na škole ozvláštnili. Tiež sa snažíme vytvárať pozitívnu klímu medzi žiakmi aj učiteľmi. Väčšinou tieto nápady, ktoré nič nestoja, prinášajú najviac pozitív," vysvetlila.

"Myslím si, že je super, že za rôzne mimoškolské aktivity, ktoré sú prospešné aj pre školu, si môžem pomôcť aj ja, možno si opraviť známky a vylepšiť priemer, keď mi niečo nevyjde. Som rada, že aj učitelia dokážu oceniť našu drinu. Potom nás to motivuje, aby sme sa do aktivít zapájali. Kamaráti z iných škôl nám veľakrát závidia, že tu máme rôzne benefity," doplnila žiačka SOŠE Simona Michalíková.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131