Autor textu: Archív
04.05.2017

Quo vadis nesklamal

Časopis Gymnázia sv. Košických mučeníkov Quo vadis je najlepší časopis v Košiciach a tretí najlepší na Slovensku.

Košice 4. mája (SkolskyServis.sk) - V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra si 28. a 29. apríla v 23. ročníku celoslovenskej súťaže Štúrovo pero 2017 zmeralo sily 73 stredoškolských časopisov. Najprestížnejšia celoslovenská súťaž Štúrovo pero podporuje a rozvíja novinárske nadanie študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku. Umožňuje prezentovať výsledky výučby školy tvorbou žurnalistických žánrov, hodnotiť úroveň školských časopisov a konfrontovať ich s inými, ale hlavne rozširovať poznatky súťažiacich o žurnalistike.

Súťaž si získala veľkú popularitu a každoročne sa jej vyhodnotenia zúčastňuje okolo 200 študentov. Súťažné práce hodnotí odborná porota zložená z profesionálnych novinárov. Na rozborových seminároch porotcovia aj tohto roku zhodnotili úroveň jednotlivých príspevkov, poskytli odporúčania a rady na skvalitnenie tvorby školských časopisov a žurnalistických žánrov. V rámci programu sa uskutočnili aj tradičné tlačové besedy s osobnosťami novinárskeho sveta a spoločenského života.

Na tohtoročnom odovzdávaní Štúrovho pera 2017 sa zúčastnili tí najlepší stredoškolskí a vysokoškolskí novinári. Osobitné ocenenia získali ako motiváciu a odmenu za vynaložené úsilie pri tvorbe študentských periodík.

Časopis Gymnázia sv. Košických mučeníkov Quo vadis opäť zabodoval. V absolútnom poradí hlavných cien získal 3. miesto, a tak si nielen udržal minuloročnú úroveň, ale dokonca sa zlepšil a dostal sa na špičku najlepších stredoškolských slovenských časopisov.

Ďalším významným ocenením pre náš časopis a tým aj pre našu školu bolo 2. miesto Nadácie slovenskej sporiteľne. Celej mladej, ale veľmi aktívnej redakčnej rade v zložení: T. Bariová, V. Vargová a L. Simočko blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov pri tvorbe ďalších čísel Quo vadis.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131