Autor textu: Archív
24.06.2017

Šou Máša a medveď na ľade sa prekorčuľuje až na Blízky východ

Z južných častí Európy smeruje Máša a medveď na sever, do hlavného mesta Estónska Tallin.

Bratislava 24. júna (TASR)

Jediná licencovaná šou v slovenskej produkcii vytvorená na motívy známej ruskej rozprávky Máša a medveď zažíva úspechy na celosvetovom turné. Ľadovú šou, ktorá je autorským projektom spoločnosti Comunique, len v rámci Slovenska a Českej republiky videlo viac ako 100.000 divákov. "Pre veľký úspech sme sa rozhodli prekročiť v roku 2017 hranice domácej krajiny a vyraziť na celosvetové turné.

Začali sme v Ľubľane, kde šou videlo 7000 divákov a pokračovali sme v Záhrebe s viac ako 12.000 nadšenými divákmi v publiku," uvádzajú autori projektu s tým, že turné po južných kútoch Európy bolo ukončené v Belehrade.

Z južných častí Európy smeruje Máša a medveď na sever, do hlavného mesta Estónska Tallin. Záujem o šou prejavili aj krajiny za hranicami Európy. "Aktívne pracujeme na jesennom turné do krajín Turecko, Egypt, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty. Už v lete však šou Máša a medveď na ľad prekorčuľuje na Blízky východ, do moderného a kozmopolitného mesta Abu Dhabi," TASR informovala PR manažérka spoločnosti Comunique Adriana Tomajková. V marci roku 2018 sa Máša s kamarátmi chystá spoznávať vybrané mestá v Poľsku v rámci ďalšieho turné. Ako prvé pozdraví deti v Krakove, navštívi tiež neďaleké Katovice a turné zavŕši v meste Gdansk, na severe krajiny.

V šou Máša a medveď na ľade vystupuje viac ako 30 krasokorčuliarov, tanečníkov a akrobatov, ktorí predvedú svoje zručnosti v pestrofarebných kostýmoch. Rozprávkový príbeh dopĺňa veľkolepá scéna s domčekom medveďa, ktorého výška je takmer desať metrov a tiež jazierkom uprostred ľadovej plochy, okolo ktorého veselá a roztopašná Máša naháňa medveďa.

Predstavenie spája divadlo, hudobné umenie, krasokorčuľovanie. Umelecké výkony účinkujúcich dopĺňajú animácie na LED svetelnej ploche o veľkosti 138 štvorcových metrov a tiež farebné kulisy.

Šou režírovala Valeria Schulczová, hudbu skomponoval Ondřej Soukup, autorkou textu je Gabriela Osvaldová, do slovenčiny ho prebásnila Valeria Schulczová. Piesne interpretujú umelci ako Lucie Bílá, Sväťo Malachovský, Lukáš Adamec, Martin Madej, Ivo Gogál, Michal Hudák a ďalší.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131