Autor textu: TASR
18.06.2013

Piloxing – svetová novinka dorazila už aj do Liptovskej Osady

Piloxing je najnovší fitness program, ktorý predstavuje spojenie pilatesu, boxu a tanca.

Liptovská Osada 18. júna (SkolskyServis.sk)

Piloxing vymyslela cvičiteľka švédskeho pôvodu Viveca Jensen, ktorá pôsobila ako profesionálna tanečníčka a inštruktorka pilatesu. Amatérsky sa venovala aj boxu.

Najnovší fitness program je ako dynamická striedavá hra, pri ktorej pomalé kontrolované pohyby striedajú energické silné údery.

Zmeny prebiehajú pomaly a postupne, takže človek má možnosť telo správne nasmerovať. Tanec prináša zábavu, pilates preťahuje svalstvo a box spaľuje tuky. Viveca okrem toho, že spojila zdanlivo nespojiteľné športy so skvelými účinkami na telo aj psychiku, cvičenie predstavuje formu intervalového tréningu – striedanie rýchlych a intenzívnych fáz s pomalšími a menej intenzívnymi, preto nielen buduje vytrvalosť, ale aj podporuje spaľovanie tukov. Pri cvičení sa využívajú špeciálne rukavice, ktoré sú v podstate závažím. Odporúča sa cvičiť naboso, aby boli výhody z cvičenia maximálne. Odmenou je pekná, pevná a štíhla postava. Piloxing pôsobí ako aeróbny i silový tréning súčasne. Niektoré cvičenia sú ladné ako pri balete, iné energické a dravé. Počas piloxingu sa tiež tancuje na výbušnú hudbu, takže si na svoje prídu aj tí, ktorí túžia práve po tomto type pohybu. Nikto nemá šancu sa nudiť.

Piloxing vznikol nielen ako prostriedok na chudnutie a vytvarovanie postavy, ale najmä ako energetický doping. Vďaka tomuto cvičeniu sa stáva žena silnou, statočnou a nezávislou, ešte aj s krásnou postavou.

Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie, ktoré majú chuť hýbať sa a pracovať na svojej kondícii, pri tom všetkom sa tiež zabávať a mať dobrú náladu. Tréning bol vytvorený najmä pre ženy, ale čoraz častejšie navštevujú hodiny piloxingu aj muži. Ide totiž o jeden z mála dynamických tréningov, ktorý zároveň neškodí pohybovému aparátu a priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém.

Hoci je to šport populárny hlavne vo veľkomestách Ameriky a Európy, vďaka certifikovanej inštruktorke Mgr. Majke Fongusovej sa dostal aj k nám do Liptovskej Osady, a tak sme radi, že si s ňou môžeme každý utorok zacvičiť.

A ak by ste to náhodou nemohli cvičiť v utorok, s Majkou si zacvičiť môžete aj v Ružomberku.

PaedDr. Jaroslava Koníčková

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Celoslovenské vyhodnotenie 27. ročníka súťaže Prečo mám rád slovenčinu? Nové Zámky, Cisársko-kráľovská jazdiareň, Kasárenská ulica, 09.00 h
· Seminár s odborným konzultantom organizácie EDUin Tomášom Feřtekom, Aula sv. Jána Pavla Druhého, Katolíckaj univerzita v Ružomberku, 13.00 h
· Svetový deň korytnačiek
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131