Autor textu: Archív
24.08.2017

V trebišovskej škole postavia unikátny výučbový polygón

Zriaďovateľ plánuje investovať 400 tisíc eur.

Trebišov 22. augusta (SkolskyServis.sk) - Vzdelávacia spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien /DSA/, zriaďovateľ Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej DSA na Komenského ul. 12 v Trebišove, dnes začala v jej areáli výstavbu jedinečného tréningového centra.

Na slávnostnom osadení základného kameňa sa zúčastnili aj viacerí primátori miest tohto regiónu a zástupcovia firiem.

Tréningové, respektíve zamestnávateľské centrum, ako ho aj v odbornej terminológii označujú , bude vybavené najmodernejšími prístrojmi a zariadeniami. Celkovo plánuje DSA investovať 400 tisíc eur a centrum má byť postavené do konca októbra.

Podstatnou súčasťou centra bude unikátny testovací polygón o rozlohe 300 metrov štvorcových ovládaný počítačmi, na ktorom bude možná výučba simulovaného zisťovania porúch vodného potrubia.

DSA spolupracovala na návrhu jeho projektu priamo s Asociáciou vodárenských spoločností. Okrem testovacieho polygónu sa budú v centre nachádzať aj odborné učebne pre maturitný študijný odbor technik vodár – vodohospodár, ktorý trebišovská Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA zaviedla po zmene zriaďovateľa z košickej župy na Deutsch-Slowakische Akademien.

Trebišovská škola v súčasnosti spolupracuje so Slovenským vodohospodárskym podnikom aj Východoslovenskou vodárenskou spoločnosťou, ktoré plánujú praktickú časť výučby realizovať v tomto zamestnávateľskom centre.

Má pomôcť škole pri ďalšom skvalitňovaní praktickej prípravy študentov – budúcich technikov v oblasti vodného hospodárstva. Ako však povedal predseda Predstavenstva DSA Marek Nikel, po dobudovaní centra chcú ponúknuť jeho služby aj všetkým slovenským vodárenským spoločnostiam a ďalším organizáciám tohto rezortu, ktoré si v učebniach centra a na tréningovom polygóne budú môcť nechať preškoliť svojich zamestnancov. Podobné takto vybavené tréningové centrum pre vodohospodárov, kde by bola možná simulácia zisťovania porúch vodného potrubia, na Slovensku neexistuje, zdôraznil M. Nikel.

Deutsch-Slowakische Akademien – dcérska spoločnosť nemeckého vzdelávacieho koncernu EBG /Europäisches Bildungswerk für Beruf und Gesellschaft/ - je najväčším zriaďovateľom súkromných materských, základných a stredných škôl na Slovensku. Do jej portfólia dnes patrí 8 škôl po celom území Slovenska. Od 1. septembra pribudne aj Stredná odborná škola polytechnická na Novozámockej ul. 220 v Nitre, ktorá bude svojich študentov pripravovať ako kvalifikovaných odborníkov pre výrobné firmy v regióne, vrátane automobilky Jaguar Land Rover.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131