Autor textu: Archív
10.02.2018

Unikátne spojenie gymnaziálneho a odborného vzdelávania

Od 1.septembra 2018 otvorí svoje brány 1. Súkromné Banskobystrické gymnázium, ktoré ako jediné na Slovensku prichádza so spojením gymnaziálneho a odborného vzdelávania v oblasti virtuálnej grafiky.

Banská Bystrica 11. februára (SkolskyServis.sk)

Vyučovanie bude prebiehať zaujímavou formou s progresívnymi a tvorivými učiteľmi, ktorí vytvoria priestor na sebarealizáciu, samostatné objavy, tvorivosť a kreativitu. V popredí záujmu gymnázia je študent – rozvoj jeho osobnosti, intelektuálnych, emocionálnych a sociálnych schopností, kreativity, komunikačných zručností v materinskom i cudzích jazykoch a zbehlosť v moderných informačných technológiách. Žiaci budú mať k dispozícií profesionálny fotoateliér, v rámci ktorého bude vyučovať nie len fotografiu, ale aj virtuálnu grafiku a 3D skenovanie.

Týmto sa naskytne nielen Banskobystričanom možnosť študovať virtuálnu grafiku, čo ponúka ako jediné v Slovenskej republike práve 1. Súkromné Banskobystrické gymnázium. Vďaka svojej jedinečnosti škola počíta s tým, že osloví žiakov z celého Banskobystrického kraja a postupne aj z celého Slovenska.

Budúci žiaci školy majú k dispozícií aj stredoškolský internát. Nakoľko nič výnimočné a kvalitné nie je zadarmo, na tejto škole sa bude platiť školné, ktorého výška je 10 € mesačne.

Škola bude pôsobiť v areáli Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici na Ružovej ulici. UMB a 1. Súkromné Banskobystrické gymnázium podpísali memorandum o spolupráci, ktorým obe strany prezentujú svoj cieľ inovatívneho partnerstva medzi vysokou a strednou školou.

Vzájomná interakcia stredoškolského a vysokoškolského vzdelávania v jednom areáli v tak úzkom prepojení má za cieľ produkovať vzdelanostne a psychologicky dozretého uchádzača o vysokoškolské vzdelanie.

Bližšie informácie o škole a štúdiu na nej sa dozviete na adrese

www.sukromnygympel.sk

Ing. Roman Murgaš

1. Súkromné Banskobystrické gymnázium

generálny manažér

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň piknikov
· Prijímacie skúšky na stredné školy - druhé kolo
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131