Autor textu: Archív
09.03.2018

Za inováciami vo vzdelávaní stoja Levičania

Potreba skvalitniť vzdelávanie na stredných odborných školách tak, aby pripravovali hotových odborníkov je dlhodobo známa.

Nitra 9. marca (SkolskyServis.sk)

Receptov ako na to je však mnoho. Nájsť vhodnú kombináciu nástrojov na zlepšenie pripravenosti absolventov pre prax v poľnohospodárstve má za cieľ medzinárodný projekt Odborne vpred.

Partnermi projektu Odborne vpred je aj levická Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku a občianske združenie Guľôčka z neďalekej obce Málaš.

Ďalšími partnermi z Čiech, Poľska a Maďarska sú združenie podnikateľov a samospráv, stredná škola a občianske združenie. Cieľom projektu je pripraviť odborné a praktické materiály pre žiakov a absolventov odborných škôl v oblasti poľnohospodárstva pre prechod do praxe.

V rámci projektu bola vytvorená analýza potrieb zamestnávateľov a predstáv absolventov, aby bolo možné pochopiť vzájomné očakávania. Vypracoval sa akýsi sprievodca pre žiakov do praxe, ktorý pripravuje absolventov na realitu, ktorá môže byť od teórie odlišná. Ponúka oblasti, v ktorých by sa mal žiak zdokonaliť v závislostí od potrieb zamestnávateľov. Súčasťou projektu je aj centrum nápadov, ktoré poskytuje žiakom inšpirácie v prípade, ak chcú začať podnikať samostatne.

V neposlednom rade tento medzinárodný riešiteľský kolektív pripravuje súbor vzdelávacích a študijných materiálov tak, aby došlo k zmene obsahu a formy vzdelávania už priamo na stredných školách a ich absolventi boli ihneď pripravený pre potreby trhu práce.

O výsledkoch projektu informovali aj zástupcov poľnohospodárskej praxe, ktorí by mali najviac oceniť kvalitne pripravených absolventov. Členovia riešiteľského kolektívu sa zúčastnili nedávnej konferencie mladých a malých farmárov Vidiek žije v Bratislave.

Projekt podporila EÚ prostredníctvom programu Erasmus+.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Prvý termín prijímacích skúšok na pomaturitné štúdium (24. - 30. 6.)
· Predstavenie študentského úsporného vozidla z dielne Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave. Študenti sa chystajú na júlové preteky Shell Eco-marathon Europe 2019 v Londýne. Trnava, Trojičné námestie, 11.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131