Autor textu: Archív
16.07.2013

Budmerice zažili trojdňový divadelný maratón

Organizátori nezabudli ani na tých najmenších, pre ktorých boli v programe zahrnuté aj detské predstavenia.

Budmerice 16. júla (SkolskyServis.sk)

Druhý júlový víkend patril v Budmericiach divadelnému festivalu Kasiopeafest. Hlavným organizátorom bolo občianske združenie Kasiopea Budmerice, ktoré zastrešuje viaceré podujatia v obci.

Zišlo sa tu spolu 12 súborov, ktoré ukázali svoje herecké či spevácke umenie na javisku priamo pred kaštieľom.

Okrem divadiel si však diváci mohli vychutnať aj blok muzikálových piesní či improvizačnú súťaž. Organizátori nezabudli ani na tých najmenších, pre ktorých boli v programe zahrnuté aj detské predstavenia.

Festival tohto druhu sa v obci konal prvýkrát. „Myslím si, že sme sa posunuli na úplne iný level, ktorý sme vôbec nečakali. Večer keď sme sa pozreli na tú hviezdnatú oblohu, tak to bola taká iná atmosféra, ktorá sa nedá ani presne pomenovať. Je to veľmi zaujímavé a uvidíme kam nás to celé dovedie. Tým, že sme začali komunikovať aj s inými ochotníckymi súbormi, posúva sa to stále ďalej a ďalej. Dúfam, že o rok bude nasledovať aj druhý ročník. Máme tu úžasného starostu, ktorý tomuto nápadu dal zelenú a podporil nás,“ uviedla Dagmar Dugovičová, členka občianskeho združenia Kasiopea a herečka divadelného súboru v Budmericiach.

Divadelní nadšenci mali na výber z rôznych žánrov od komédie až po divadelnú poéziu.

Predstavenia sa konali až do neskorých večerných hodín. Historickú kulisu vytvoril kaštieľ, pod ktorým sa predstavenia odohrávali.

Myšlienka zorganizovať festival vznikla na základe obnovenia divadelného súboru v obci. „Chodili sme sa pozrieť ako hrajú iní herci v Trnave alebo Bratislave a vtedy nám napadlo, že by sme mohli urobiť festival. Samozrejme niektorí ľudia sa na to pozerali dosť skepticky, ale my sme sa nezľakli a dali sme sa do práce,“ dodáva Dagmar Dugovičová.

Festivalu sa zúčastnil aj známy slovenský herec Roman Luknár. Ochotníkom vyjadril vďaku za to, že nesedia doma, ale svojim kúskom prispievajú k rozvoju kultúrneho života a zvlášť divadla na Slovensku.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131