Autor textu: Archív
01.04.2018

Tri školy v pôsobnosti TSK sa umiestnili v rebríčku najlepších škôl

Konkrétne ide o Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne, Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici a Strednú zdravotnícku školu v Trenčíne.

Trenčín 1. apríla (TASR) – Tri stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa tento rok umiestnili v top desiatke najlepších slovenských základných a stredných škôl. Konkrétne ide o Obchodnú akadémiu Milana Hodžu v Trenčíne, Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici a Strednú zdravotnícku školu v Trenčíne. Rebríček pravidelne publikuje Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Pozíciu lídra na prvých troch priečkach rebríčka v kategórii Stredná odborná škola (SOŠ) dlhodobo potvrdzuje Obchodná akadémia Milana Hodžu v Trenčíne. Aj tentokrát si škola vyslúžila prívlastok "škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov". „V rebríčku s hodnotením 8,4 je najlepšia v rámci Trenčianskeho kraja," spresnila Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK. Hodnotitelia inštitútu INEKO pritom ocenili najmä vynikajúce študijné výsledky žiakov v maturitných skúškach. „Na prípravu žiakov na maturitné skúšky v slovenskom jazyku i v cudzom jazyku kladieme u nás v škole veľmi veľký dôraz," skonštatoval riaditeľ trenčianskej Obchodnej akadémie M. Hodžu Ľubomír Jandík.

V prvej desiatke najlepšie hodnotených SOŠ na Slovensku sa opätovne umiestnila aj Obchodná akadémia v Považskej Bystrici. „S hodnotením 7,7 bodu obsadila šieste miesto," uviedla Rezáková. Školu navštevuje viac ako 440 žiakov, ktorí podľa hodnotenia dosahujú v porovnaní s ostatnými SOŠ nadpriemerné výsledky nielen v maturite zo slovenského a anglického jazyka, ale predovšetkým z nemčiny.

Trojicu najlepšie hodnotených škôl v rámci pôsobnosti TSK uzatvára s rovnakým bodovým hodnotením 7,7 bodu Stredná zdravotnícka škola v Trenčíne. „V rebríčku INEKO bolo vyzdvihnuté napr. výnimočné zlepšenie absolventov školy v predmete slovenský jazyk, ale tiež využívanie informačno-komunikačných technológií pedagogickým zborom," informovala Rezáková.

Pri určovaní celkového poradia škôl berie INEKO do úvahy aj také kritériá, akými sú uplatniteľnosť absolventov školy na trhu práce, mimoriadne výsledky žiakov a tiež ich úspešnosť na vysokých školách. Svoju úlohu v hodnotení však zohráva aj počet pedagógov či ich schopnosť využívať informačno-komunikačné technológie, ale aj finančné zdroje školy.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň afrického dieťaťa
· Deň otcov
· V období od 16. do 30. júna 2019 sa uskutoční riadny termín záverečných skúšok na stredných odborných školách
· Majstrovská Slovenska doma vyrobených detských kár Bardejov, Komenského ulica
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131