Autor textu: Archív
22.05.2018

SOŠ Rakovice medzi najlepšími na Flora Cup Bratislava

Niekoľko týždňov pred súťažou v aranžovaní kvetov Flora Cup, ktorá sa každoročne koná počas výstavy Flóra Bratislava, sa v SOŠ Rakovice začali pripravovať šikovní žiaci – aranžéri a ich učitelia.

Bratislava 22. mája (SkolskyServis.sk)

Na začiatku tvorivého procesu je inšpirácia, ktorú je treba pretaviť do reálneho aranžmánu. Každý súťažiaci sa snaží dôsledným tréningom dosiahnuť dokonalosť a zaujať porotcov nielen výsledným stvárnením témy, ale aj technikou spracovania. Základom úspechu je netradičný, originálny nápad. Veľakrát zaujme jednoduchý a finančne nenáročný efekt. Moderný je nielen minimalizmus, zaujať môže aj odvážna „prepchatosť“. Tohtoročnými súťažnými témami bolo vytvoriť kyticu zo sezónnych kvetov, závesnú dekoráciu a zosadzovanú nádobu. Všetky aranžmány mali byť použiteľné ako dekorácia moderného kvetinového výkladu predajne, čiže v jednotnom štýle.

Žiaci SOŠ Rakovice každoročne dosahujú výborné výsledky, čo je v nemalej miere aj zásluhou pedagógov – majstrov odborného výcviku. Tohto ročníku súťaže Flora Cup, ktorá sa uskutočnila 3.mája 2018, sa zúčastnili tri žiačky SOŠ Rakovice : prváčka Dominika Oboňová, tretiačka Janka Kabátová a žiačka nadstavbového štúdia Terézia Heltková. Celkové 3. miesto v kategórii florista - junior získala Janka Kabátová, pričom v dvoch súťažných témach dosiahla najvyšší počet bodov. Svoje odborné zručnosti si zmeral aj pedagóg Ing. Patrik Komár, ktorý obsadil 1. miesto a stal sa absolútnym víťazom súťaže v kategórii florista – senior. Takéto výsledky sú motiváciou aj pre ostatných študentov a zároveň zárukou vysokej kvality odbornej prípravy žiakov.

Pozornosť návštevníkov pri prehliadke výstavy pútala aj expozícia SOŠ Rakovice, ktorá sa niesla v duchu súčasných trendov. Pri aranžovaní sa uprednostňujú prírodné materiály z rastlín, ktoré si dokážeme vypestovať, dekoratívne pôsobia trávy, konáre, mach, trvalky, letničky na rez. Exotické rastliny vo výzdobe ustupujú. Výsledný efekt pôsobí ľahko, vzdušne, prirodzene.

Jar je pre floristov obdobím usilovnej práce, keďže majú pri tvorbe k dispozícii mnoho živého materiálu a môžu naplno použiť svoju fantáziu. Ani žiaci SOŠ Rakovice nezaháľajú a pripravili množstvo aranžmánov, ktoré mohli obdivovať, a tiež si zakúpiť návštevníci kvetinového rínku v Trnave na Trojičnom námestí v piatok 11.mája počas podujatia Májový kvet.

Ing. Zuzana Bučková

Odovzdanie ocenení študentom a pedagógom pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva

November 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Aby bolo deti lepšie počuť" Celoslovenská bubnovačka, ktorá má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím.
· Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí
· Svetovy deň toaliet
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 308