Autor textu: Archív
29.07.2013

Ak chcete cez prázdniny zažiť niečo netradičné, skúste splav

Pre Bratislavčanov je na splavovanie ideálny Malý Dunaj. Pre deti i dospelých. Jeho vody sú mierne tečúce a brehy lemuje krásna príroda.

Bratislava 29. júna (SkolskyServis.sk)

Školákom sa už dávno začali letné prázdniny a sú v plnom prúde. Dá sa cez ne zažiť mnoho zábavy, tak prečo neskúsiť aj niečo netradičné?

V plnom prúde môžete byť aj na splave niektorej z našich riek

.

Mnoho ľudí ešte nebolo na žiadnom splave, no tento nie až tak známy šport sa stáva čím ďalej, tým populárnejší. Nie je priveľmi nákladný, je oddychový a ešte k tomu poskytuje možnosť vykúpať sa v chladivej vode. Existuje celý rad spoločností, ktoré vám požičajú výstroj, mapu a dajú dobré rady ako na to.

Pre Bratislavčanov je na splavovanie ideálny Malý Dunaj. Pre deti i dospelých. Jeho vody sú mierne tečúce a brehy lemuje krásna príroda.

Ak by ste mali záujem o takýto plavbu, netreba chodiť ďaleko. Jedno z naloďovacích miest je hneď v Bratislave, ďalšie v Tomášove, či vo Vrakuni.

Stačí sa len dohodnúť s firmou, ktorá vám požičia kanoe, loďku alebo kajak, vybrať vhodnú trasu a vyraziť. Nájdete si ich na internete.

Odporúčané trasy: Vrakuňa – Tomašov Tomášov - Eliášovce Nová Dedinka – Jelka Hurbanova Ves – Jelka Jelka - Tomašíkovo, Jahodná Jahodná – Topoľníky

Splavovať vody môžete jeden deň, dva alebo tri alebo aj viac dní, je to len na vás. Splav medzi dvoma miestami trvá v priemere šesť hodín. V prípade, že sa rozhodnete na dlhšiu trasu, ktorá trvá viac ako jeden deň, popri brehoch sa nachádzajú zastávky, kde môžete prespať v penziónoch alebo si prenajať típí stan. Ak nie ste nadšený touto alternatívou, stále si môžete zobrať z domu vlastný stan a rozprestrieť ho niekde pri stanovišti.

Ak sa rozhodnete pre tento šport, treba si dopredu pozrieť počasie. Pádlovať v silnom vetre alebo v búrke totiž nie je žiadna zábava a mohlo by to ohroziť bezpečnosť.

V prípade slnečného dňa si nezabudnite krém na opaľovanie, prípadne ak chcete prespať von, tak poslúži aj repelent proti komárom.

Lujza Puchalová, 15 rokov, Gymnázium Metodova, Bratislava

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Koncertné vystúpenie žiakov Základnej umeleckej školy J. L. Bellu Kremnica, galéria NBS, 17.30 h
· Medzinárodný športový vyzývací deň
· Vyhlásenie výsledkov súťaže O výlet na hrad Beckov a Čachtice
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131