Autor textu: Archív
16.08.2018

Paneurópska detská univerzita deti naučí aj zabaví

Múdre deti tvoria lepší svet.

Bratislava 16. augusta (SkolskyServis.sk)

Ak však chceme naše deti vzdelávať, nemôžeme zabúdať, že samotné štúdium by ich malo v prvom rade zaujať a baviť. Letné prázdniny sú skvelá príležitosť, ako ich nenásilne nadchnúť pre získavanie vedomostí hravou formou. Z toho dôvodu vznikla Paneurópska detská univerzita – denný tábor, ktorý deťom od 6 do 14 rokov prináša zaujímavé témy, kvalifikovaných vysokoškolských pedagógov a najmä príjemne strávený voľný čas.

Detskí študenti sa budú vzdelávať v spolupráci s prestížnou Paneurópskou vysokou školou, ktorá im zabezpečí špičkových pedagógov zo svojich piatich fakúlt (právo, psychológia, masmédií, ekonómia a podnikanie, informatika). Patrí medzi nich napr. prof. Iveta Radičová a prof. Juraj Stern. Každý deň deti čaká iný program, napríklad tvorba reportáží v televíznych štúdiách, alebo improvizovaná ukážka súdneho procesu, či virtuálna realita. Na hry a iné outdoorové aktivity budú využívať krásny park na Tomášikovej ulici v Ružinove.

Program sa denne začína o 8-mej a končí o 17-tej hodine. Súčasťou každého dňa sú dva tematické prednáškové bloky z oblasti masmédií, psychológie, ekonómie, sociológie a práva. Okrem toho deti čakajú rôzne hry, aktivity v prírode, čítanie z kníh a siesta. Celodenná strava a pitný režim je zabezpečený.

„Chceme, aby si deti štúdium na Paneurópskej detskej univerzite užili a odniesli si z neho zážitky a chuť učiť sa. Našim krédom je: múdre deti tvoria lepší svet,“ dopĺňajú organizátori denného tábora littleBIG. „ Navyše, aj pre rodičov, nielen pre tých, ktorí majú deti v tábore, sme pripravili workshop s názvom “Ako rozvinúť u svojho dieťaťa talent, nadanie alebo genialitu? Je genialita alebo výnimočnosť to, čo bude potrebovať pre budúcnosť? Kde môžu získať nové informácie.”

Paneurópska detská univerzita sa koná v dňoch 13.- 17. augusta a bude ukončená slávnostnou promóciou v piatok ráno v bratislavskom Ružinove.

Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) vznikla v roku 2004. Sídli v Bratislave a má päť fakúlt: fakultu práva, ekonómie a podnikania, masmédií, informatiky a psychológie. Má vyše 40 akreditovaných študijných programov vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia: bakalárskom, magisterskom/inžinierskom a doktorandskom v dennej a externej forme. PEVŠ poskytuje aj rigorózne, habilitačné a inauguračné konanie. Od vzniku školy do konca akademického roka 2015/2016 úspešne ukončilo štúdium viac ako 15.000 absolventov. V hodnotení Akademickou rankingovou a ratingovou agentúrou ARRA sa fakulty PEVŠ umiestňujú v ukazovateľoch uplatniteľnosť absolventov, atraktivita štúdia a kvalita vzdelania na popredných miestach. Je členom koncernu PROSPERITA HOLDING.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131