Autor textu: Archív
20.08.2018

Bratislava: Rača chce rodičom finančne prispievať na súkromnú škôlku

Nová materská škola na Novohorskej v bratislavskej Rači sa v plánovanom termíne neotvorí.

Bratislava 20. augusta (TASR) – Viacerí rodičia preto budú nútení riešiť túto situáciu prostredníctvom súkromnej škôlky, ktorá si však vyžaduje vyššie náklady. Preto chce račianska samospráva týmto rodičom finančne pomôcť. Zámer však musia ešte v septembri schváliť miestni poslanci. TASR o tom informovala hovorkyňa račianskeho starostu Eva Miklánková.

Rekonštrukcia schátranej budovy na rohu Novohorskej a Sadmelijskej ulice a jej kompletná prerábka na materskú školu mala byť pôvodne ukončená ku koncu októbra 2018, pričom škôlka mala začať svoju prevádzku ku koncu roka 2018. Situácia sa podľa mestskej časti skomplikovala z dôvodu druhotnej platobnej neschopnosti stavebnej firmy. "Na základe žiadosti mestskej časti Rača schválilo ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka dodatok k zmluve s možnosťou priamych platieb subdodávateľom. A hoci v súčasnosti už opätovne prebiehajú na budove stavebné práce, nová škôlka sa v plánovanom termíne neotvorí," uviedla Miklánková.

Rača chce teraz pomôcť rodičom, ktorí s takýmto scenárom nepočítali, a finančne im prispievať na súkromnú škôlku. Mestská časť plánuje na jedno dieťa prispieť formou nenávratného príspevku sumou vo výške 80 eur na dieťa na mesiac, a to v celom období od 1. októbra až do termínu uvedenia novej Materskej školy Novohorská do prevádzky.

Príspevok dostanú rodičia pod podmienkou, ak bol vyjadrený predbežný záujem o Materskú školu Novohorská 1 v období od 23. apríla do 8. augusta 2018 a doručený niektorej z račianskych materských škôl, prípadne na račiansky školský úrad. Podmienkou je aj trvalý pobyt aspoň jedného zo zákonných zástupcov dieťaťa v Rači a že k 15. septembru ich dieťa dovŕši vek tri roky a ešte nedosiahlo školský vek. Potrebné je aj písomné potvrdenie súkromnej materskej školy o prijatí dieťaťa na pobyt v tomto predškolskom zariadení.

"Materiál s návrhom o poskytnutí finančného príspevku na súkromnú škôlku sa bude v najbližších dňoch prerokovávať na pôde školskej komisie a následne ho bude schvaľovať zastupiteľstvo mestskej časti Rača na svojom septembrovom zasadnutí," podotkla Miklánková. Po jeho schválení bude pre rodičov k dispozícii tlačivo na vyplnenie, a to buď k stiahnutiu na webovej stránke Rače, alebo vytlačené na prvom kontakte na račianskom miestnom úrade na Kubačovej ulici.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131