Autor textu: Archív
09.10.2018

VŠETKOVEDKO – súťaž pre zvedavé deti, ktoré chcú spoznať svet

Celoslovenská vedomostná súťaž VŠETKOVEDKO oslávi v tomto školskom roku už 10. narodeniny.

Bratislava 9. októbra (SkolskyServis.sk)

„Súťaž je príjemná nie je jednostranne zameraná má úlohy z rôznych oblastí všeobecného prehľadu žiaka. Som rada že naši druháci museli aj pozorne čítať aby vedeli vybrať správnu odpoveď“ napísala o súťaži Mgr. Gabriela Plišková zo ZŠ J. M. Petzvala v Spišskej Belej.

Celoslovenská vedomostná s

úťaž VŠETKOVEDKO

oslávi v tomto školskom roku už 10. narodeniny. Medzi deťmi, učiteľmi a rodičmi sa teší veľkej obľube. Počet detí, ktoré chcú zabojovať o titul najmúdrejšieho medzi najbystrejšími z roka na rok rastie. Doteraz získalo od Všetkovedka titul viac ako 96 000 detí.

O titul „najmúdrejšieho medzi najbystrejšími“ súťažia druháci, tretiaci a štvrtáci na ZŠ.

Piatakov, ktorí doteraz bojovali o titul Všetkovedko, čaká prekvapenie. Od tohto školského roka sa môžu zapojiť do súťaže EXPERT geniality show a spolu s ostatnými spolužiakmi z druhého stupňa a stredoškolákmi zabojovať vo svojej kategórii o titul EXPERT.

Všetkovedko

kladie deťom otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa doteraz stretli – vlastiveda, prírodoveda, slovenský jazyk, anglický jazyk, matematika, hudobná, výtvarná, dopravná a informatická výchova...

Vlani získali titul Všetkovedka deti, ktoré vedeli odpovedať aj na takéto otázky:

Druháci:

Tretiaci:

Štvrtáci:

Tento rok sa bude o titul VŠETKOVEDKO bojovať 29 novembra. Deti sa do súťaže môžu prihlásiť v škole do 26. októbra 2018.

Podrobné informácie o súťaži sú na stránke

www.vsetkovedko.sk

. Tam si každé dieťa môže ešte pred súťažou zadarmo vyskúšať svoje schopnosti na podobnom teste. Mesiac pred súťažou sa na stránke objaví vzdelávacia rubrika VIETE, ŽE? s prekvapeniami zo sveta zvierat, rastlín...

Čo učitelia považujú za najväčší prínos súťaže?

Na súťaži hodnotíme kladne že otázky nie sú zamerané jednostranne. Sú veľmi rozmanité z rôznych oblastí preverujú všeobecný prehľad vedomostí a poznatkov u žiakov. Sú zamerané aj na čítanie s porozumením ktoré robilo niektorým problémy. Súťaž je u žiakov veľmi obľúbená a vždy sú v očakávaní aké otázky sú pre nich pripravené. Po jej skončení hneď diskutujú o mnohých otázkach medzi spolužiakmi i s pani učiteľkami. Určite sa budú na Všetkovedka tešiť i budúci školský rok.

Mgr. Katarína Kovárová, ZŠ Rohožník

Ďakujem za súťaž. Deti sa na ňu vždy veľmi tešia. Podľa mňa je to predpríprava na monitor a podobné skúšky ktoré ich v budúcnosti čakajú nebudú sa obávať a mať strach keď si niečo podobné vyskúšajú.

Mgr. Oľga Cingelová, ZŠ Slovenský Grob

Čo treba vedieť o koronavíruse

November 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131