Autor textu: Archív
14.10.2018

Konferencia BUM! - odborníci z praxe predstavia moderné spôsoby výučby

Matematika bez čísel, Škola inkluzionistov, Ako môžu mravce zachrániť školstvo či Fínsky vzdelávací systém – to sú len niektoré z tém pripravovanej konferencie s názvom BUM!2018 (Budem Učiť Moderne).

Nitra 14. októbra (SkolskyServis.sk)

V spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre, Občianskym združením eTeacher a Komenského inštitútom budú mať študenti učiteľstva a ich učitelia počas jedného dňa možnosť získať reálnejšiu predstavu o učiteľskom povolaní a taktiež zdieľať svoje skúsenosti so svojimi kolegami z praxe. Pomôžu im v tom prednášajúci ako Juraj Hipš z Komenského inštitútu, Vladimír Burjan z Neziskovej organizácie Dobrá škola, Peter Farárik z Občianskeho združenia Lepšia geografia, lektor Robert Čapek, Päivi Parkkonen z Valkeala Senior High School vo Fínsku a viacerí absolventi Komenského inštitútu. Študentom predstavia moderné spôsoby výučby, ktoré využívajú a taktiež témy, ktoré momentálne v spoločnosti rezonujú a oni sa im dlhodobejšie venujú.

Konferencia bude slávnostne otvorená vo štvrtok 25. októbra 2018 o 8:30 v priestoroch Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Doobeda budú plenárne prednášky, popoludní od 14:00 do 16:10 sa uskutoční séria workshopov. Večer o 16:30 je pripravené divadelné predstavenie + Pridať priateľa. Prostredníctvom interaktívnej metódy Divadlo Fórum v ňom študentky zo Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch pod vedením Zuzany Kráľovej predstavia tému kyberšikany.

S nápadom zorganizovať túto konferenciu prišli Katarína Michalíková (Gymnázium Golianova 68, Nitra) a Miriama Glovňová (ZŠ s MŠ Lužianky), absolventky Komenského inštitútu.

Snahou konferencie je podľa ich slov „prepojiť jednotlivé stupne nášho vzdelávacieho systému, počnúc základným, cez stredné a vysokoškolským školstvom končiac. Konferencia je chápaná ako krok v skvalitňovaní prípravy budúcich učiteľov a takisto v prezentovaní práce učiteľov, ktorí nečakajú na zmenu zhora a snažia sa posúvať slovenské školstvo dopredu.“

Minulý týždeň bola oficiálne spustená aj webová stránka konferencie BUM: Budem učiť moderne!

https://bum.eteacher.sk

, kde záujemcovia nájdu podrobné informácie.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131