Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: TASR/Školské.sk
03.02.2020

Martin: Študenti hľadali možné riešenia humanitárnej krízy vo Venezuele

Na modelovej konferencii sa zúčastnilo viac ako 95 študentov.

Foto: Otváracia ceremónia na mestskom úrade.

Martin 03.02.2020 (TASR)

Stredoškoláci zo Slovenska i Maďarska hľadali možnosti riešenia humanitárnej krízy vo Venezuele či ochrany morí a oceánov. Otázkami sa zaoberali koncom januára na modelovej konferencii OSN, ktorú po prvý raz organizovala Evanjelická spojená škola v Martine. Informoval o tom v sobotu TASR jeden z organizátor Adam Ulbricht.

      Na modelovej konferencii sa zúčastnilo viac ako 95 študentov, tí sa rozdelili do piatich skupín, z ktorých každá hľadala možnosti riešenia jedného z problémov. Ekonomická komisia sa zaoberala humanitárnou krízou vo Venezuele, environmentálna témou ochrany morí a oceánov, historická bosnianskou vojnou v roku 1992, futuristická znovuzrodením Osmanskej ríše a komisia ľudských práv riešila ľudské práva a ich porušovanie v prípade LGBTQ komunity.     

pic
Foto: Generálny tajomník a spoluorganizátor -  Adam Ulbricht

  "Počas celého dňa študenti diskutovali o problémoch danej témy a snažili sa nájsť spoločné riešenie. Druhý deň študenti v komisiách dokončili ich diskusie a pripravili si riešenie na danú tému, ktoré neskôr prezentovali na slávnostnom ukončení konferencie. Štyrom z piatich komisií bolo schválené riešenie daného problému, z čoho máme nesmiernu radosť," ozrejmila Klára Zemková zo spojenej školy.
​​​​​​​
      Najlepší delegáti podľa nej dostali ocenenia za ich zodpovedný a aktívny prístup pri riešení problému. "Dvaja najlepší delegáti postúpili na konferenciu do Poľska, kde môžu svoje schopnosti a názory prezentovať na veľkej medzinárodnej konferencii. Sme hrdí na to, že i keď modelová organizácia u nás prebiehala po prvý krát, dopadla výborne," dodala Zemková.

pic
Foto: Delegáti sa počas dvoch dni snažili nájsť riešenia na rozličné svetové problémy a témy.
pic
Foto: Hlavní organizátori - Adam Ulbricht a Simona Valkovská

Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]