Autor textu: TASR/Školské.sk
11.03.2020

ŠRVŠ vyzýva politikov, aby nezabudli na predvolebné sľuby v oblasti školstva

Bez významnej zmeny v oblasti vzdelávania sa spoločenská obroda na Slovensku neudeje.

Foto: SRK

 Nová Dubnica 11.03.2020 (Skolske.sk)

Predstavitelia politických strán, formujúci novú vládu SR, by nemali zabudnúť na predvolebné sľuby v oblasti školstva, je potrebné, aby vzdelávanie bolo pre novú vládu prioritou. Vyplýva to z minulotýždňového (5. – 8. 3) zasadnutia Valného zhromaždenia Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) SR v Novej Dubnici.

      Ako informoval predseda ŠRVŠ Filip Šuran, ŠRVŠ chápe a víta potrebu navrátiť dôveru spoločnosti v inštitúcie štátu, no upozorňuje, že bez významnej zmeny v oblasti vzdelávania sa spoločenská obroda na Slovensku neudeje.

      „Kvalitná veda a vzdelávanie sú základom dobre fungujúcej spoločnosti 21. storočia. Iba tak totiž môžeme spoločne presvedčiť mladých ľudí, že na Slovensku sa oplatí zostať študovať, pracovať a žiť. ŠRVŠ ponúka predstaviteľom politických strán pomocnú ruku v oblasti vysokoškolského vzdelávania a apeluje na vznikajúcu vládu, aby nepostupovala metódou o nás bez nás,“ uviedol Šuran s tým, že ŠRVŠ privíta, ak návrhy na zlepšenie vysokého školstva, ktoré predstavila pred voľbami, budú súčasťou vízie novej vlády v oblasti vysokého školstva.
​​​​​​​
      Ako dodal, Valné zhromaždenie ŠRVŠ prijalo niekoľko uznesení, týkajúcich sa oblastí duševného zdravia, zahraničných študentov, ich ubytovania a povolebného postupu. Študentská rada vysokých škôl ako reprezentácia všetkých študentov považuje za nevyhnutné, aby sa nová vláda zaoberala otázkami sociálnej podpory študentov, skvalitňovaním vzdelávania, vedy, výskumu a s tým spojenou infraštruktúrou.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Január 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]